کانون هموفیلی ایران (خیریه)

حامی بیماران هموفیلی ایران

تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۶

گرد همایی آموزشی بیماران هموفیلی ساکن استان مازندران با حمایت شرکت آریو ژن زیست فارمد در هتل بادله ( نکا ) مازندران روز پنجشنبه ۱۲ مرداد

به گزارش آقای مهربان مدیر دفتر کانون هموفیلی ایران در استان مازندران: همایش آموزشی بیماران و خانواده های آنان با حضور ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، پزشکان درمانگر استان مازندران ، مدیر کل سازمان انتقال خون مازندران ، رئیس یهزیستی ساری در سالن اجتماعات هتل بادله برگزار گردید. مدیر عامل کانون هموفیلی ایران نیز در این برنامه آموزشی شرکت داشتند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر دادند این استان یکی از قطب های دهگانه ارایه خدمات درمان جامع به بیماران هموفیلی شده است و این دانشگاه تلاش دارد بخش مجزایی برای ارایه خدمت به بیماران هموفیلی و تالاسمی ایجاد نماید. همچنین ایشان با اطلاع از مشکلات بیماران هموفیلی در حوزه دندانپزشکی قول رفع این مشکل را به بیماران هموفیلی مازندران دادند. مدیر عامل کانون هموفیلی ایران ضمن جلب توجه بیماران و خانواده های آنان به این تصمیم های مهم اظهار امیدواری نمودند با توجه به تخصص ریاست محترم دانشگاه در حوزه هماتولوژی این اقدامات در استان اجرایی شود . نکته قابل توجه آن بود که بیماران و خانوده های آنان ناباورانه به سخنان مهم رئیس دانشگاه گوش می دادند و در گفت و گو با مدیر عامل کانون ابراز می کردند : ” بارها از این قول ها به ما داده اند ” همچنین بیماران در رابطه با فراهم شدن دسترسی شان به دارو در شهر های خودشان گلایه هایی را داشتند که بخش مهمی از آن به مشکلات ایجاد شده توسط سازمان های بیمه گر و عدم گردش مالی و بدهی سازمان های بیمه گر به مراکز درمانی باز می گردد. مدیر عامل کانون از حضور ارزشمند رئیس دانشگاه در جمع بیماران قدردانی نموده و تاکید کردند طرح تحول سلامت از بزرگترین دستاوردهای دولت است و ضرورت دارد تداوم پیدا کند . تداوم این طرح هم درگرو همسویی وزارت بهداشت و وزارت رفاه است که امیدواریم در دولت دوازدهم تحقق یابد . وی در پایان از خدمات ارزشمند آقای دکتر هاشمی وزیر بهداشت تقدیر نمود.
جناب آقای دکتر کرمی پزشک درمانگر بیماران هموفیلی استان مازندران اطلاعات ارزشمندی را به بیماران هموفیلی استان ارایه دادند. جناب آقای دکتر تمدنی نیز در برنامه آموزشی خود درباره اینهیبیتور اطلاعات علمی را در اختیار بیماران استان قرار دادند. در این برنامه بر ضرورت انجام آزمایش مهار کننده برای بیماران استان تاکید گردید. شرکت آریو ژن فارمد حامی مالی این برنامه بود. و طی برنامه نیز بیماران را با داروی آریو سون و نحوه تزریق آن و دوز مصرفی آشنا نمودند. شرکت حامی طی قرعه کشی از بین پاسخ های درست به سوالات طرح شده توسط پزشکان درمانگر جوایزی را به میهمانان اهدا نمود . این جلسه آموزشی منتهی به ناهار گردید و از مدعوین پذیرایی گردید. کانون هموفیلی ایران وظیفه خود می داند ضمن تشکر از تلاش های مدیر دفتر کانون در استان مازندران جهت برگزاری این جلسه از شرکت آریوژن زیست فارمد که بدون حمایت مالی آنان برگزاری این برنامه میسر نبود صمیمانه تشکر و قدردانی نماید.

جناب آقای دکتر جانبابایی (سمت راست) فوق تخصص هماتولوژی و آنکولوژی – رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این مراسم خبر های خوبی برای بیماران داشتند.

جناب آقای دکتر کرمی پزشک درمانگر بیماران هموفیلی استان مازندران اطلاعات ارزشمندی را به بیماران هموفیلی استان ارایه دادند

جناب آقای دکتر تمدنی نیز در برنامه آموزشی خود درباره اینهیبیتور اطلاعات علمی را در اختیار بیماران استان قرار دادند. در این برنامه بر ضرورت انجام آزمایش مهار کننده برای بیماران استان تاکید گردید.

در برنامه مازندران دو فیلم آموزشی یکی در رابطه با فوتبال و دیگری در رابطه با پرو فیلاکسی برای بیماران به نمایش درآمد.

دیدگاه خود را بنویسید

سفيران كانون

دکتر کاظمی - سفیر دوستی

دکتر سید غلامرضا کاظمی دینان سفیر دوستی جدید کانون هموفیلی ایران: هیات مدیره کانون هموفیلی ایران ...

دکتر مهدی کریمی – سفیرغذای

سفیرغذای سالم کانون هموفیلی ایران انتخاب شد براساس مصوبه  هیئت مدیره کانون هموفیلی ایران به تاریخ  ...