کانون هموفیلی ایران (خیریه)

حامی بیماران هموفیلی ایران

تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۶

افتتاح بخش فیزیو تراپی بیماران هموفیلی استان خوزستان در بیمارستان شفا
مدیر دفتر نمایندگی کانون هموفیلی ایران در استان خوزستان سرکار خانم اشرف فرامرزیان پور با توجه به مشکلات عدیده ای که بیماران هموفیلی ساکن استان خوزستان در استفاده از خدمات فیزیو تراپی در استان داشتند در تعاملی نزدیک و بسیار دوستانه با دانشگاه علوم پزشکی اهواز پروژه مشترکی را جهت تاسیس بخش فیزیوتراپی مجهز به دستگاه های جدید و پیشرفته را در دستور کار قراردادند . در تقسیم کار انجام شده دانشگاه مسئولیت جانمایی بخش مذکور را بر عهده گرفت و دفتر نمایندگی کانون هموفیلی ایران تجهیز و بازسازی این مرکز که قبلا محل اورژانس کودکان بیمارستان بود را پذیرفت. موعد پایان کار پروژه روز فیزیو تراپی در هفته ملی هموفیلی تعیین گردید.

در سایه همکاری هر دوطرف و انجام مسئولیت های محوله این بخش قابلیت بهره برداری را پیدا کرد و دقیقا در روز ملی فیزیوتراپی درهفته هموفیلی با حضور معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی خوزستان جناب آقای دکتر آرزومند و کارشناسان این معاونت، سرکار خانم غفاری کارشناس بیماران خاص معاونت درمان، فیزیو تراپ ارزشمند این واحد سرکار خانم چهل پر، سرپرستار باسابقه و ارشمند هموفیلی و تالاسمی سرکار خانم شانه و همچنین مسئول آموزش بیماران هموفیلی سرکار پرستار گرامی سرکار خانم چهارده چریک، جناب آقای فضیلت پور از نمایندگان بیماران ( که از روز اول تاسیس دفتر کانون خانوادگی در خدمت بیماران بودند )، سرکار خانم نیلوفر احمدی از نمایندگان بیماران و همچنین حضور خانواده محترم سرکار خانم فرامرزیان پور که زحمت تدارکات و همچنین تصویر برداری از مراسم را بر عهده داشتند، افتتاح گردید. مدیر عامل کانون هموفیلی ایران ضمن سخنانی در حضور معاون اجتماعی دانشگاه با اشاره به این نکته مهم که این مرکز با ۶ کابین پذیرش بیمار، بزرگترین مرکز فیزیو تراپی بیماران هموفیلی در کشور است، نتیجه یک همکاری سازنده بین انجمن حامی بیماران و دانشگاه علوم پزشکی است. وی گفت جا دارد از خیرین ارجمندی که با تامین هزینه خرید تجهیزات این پروژه را به سامان رساندند تشکر و قدردانی نمودند.

سرکار خانم فرمرزیان پور در گزارشی به مدیر عامل کانون هموفیلی ایران گفت: من این کار را بدون کمک خیرین نمی توانستم به انجام برسانم . وی با اشاره نام برخی از خیرین ارجمند که در این اقدام خیرخواهانه یاریگر کانون بودند گفت: سرکار خانم گوهری بانوی نیکوکار و ارشنمند با اهدای مبلغ ۲۰ میلیون تومان ، مدیریت نیکوکار شرکت مبتکران دنیای فردا ( MDF ) ، مدیر خیر اندیش شرکت نوین، جناب آقای رستمی از یاوران قدیمی کانون، جناب آقا ی زواره ای از خیرین ارزشمند حوزه سلامت که متاسفانه در بستر بیماری هستند ،آقای احمدی پور خیر ارجمندی که نمایندگی شرکت تراست را بر عهده دارند ، یاوران ارجمند کانون در اداره تامین اجتماعی و جمع دیگری از خیرین در تحقق این پروژه نقش داشتند. فرامرزیان پور ضمن آرزوی سلامتی برای جناب آقای زواره ای گفت : هزینه تجهیز این مرکز را قریب به یکصد میلیون تومان ارزیابی نمود.

و ی همچنین با اشاره زحمات جناب آقای بختیاری زاده که در خرید و آماده سازی نقش برجسته ای ایفا نمودند سپاسگزاری نمود. لازم به ذکر است اولین بیمار هموفیلی نیازمند به خدمات فیزیو تراپی که به همراه همسرش به بیمارستان مراجعه نموده بود به عنوان اولین بیمار از خدمات این مرکز در روز فیزیو تراپی بهره مند گردید. نکته جالب توجه آنکه نام این بیمار بشیر بود که به معنای بشارت دهنده است. بشیر امروز بشارت دارد که بخش فیزیو تراپی بیمارستان شفا افتتاح شد.

دیدگاه خود را بنویسید

سفيران كانون

دکتر کاظمی - سفیر دوستی

دکتر سید غلامرضا کاظمی دینان سفیر دوستی جدید کانون هموفیلی ایران: هیات مدیره کانون هموفیلی ایران ...

دکتر مهدی کریمی – سفیرغذای

سفیرغذای سالم کانون هموفیلی ایران انتخاب شد براساس مصوبه  هیئت مدیره کانون هموفیلی ایران به تاریخ  ...