کانون هموفیلی ایران | خیریه

حامی بیماران هموفیلی

تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۴

DSC04681_20981دکتر یوسف پریدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول در دومین سمینار کشوری هموفیلی در اورژانس که در روز دوشنبه در سالن آمفی تاتر بیمارستان بزرگ دزفول برگزار شدگفت: وی به وجود دانشگاه جندی شاپور در دزفول نیز اشاره کرد و گفت:کنگره جندی شاپور سال آینده در دزفول برگزار می شود تا دیدگاه جدیدی نسبت به این دانشگاه تبیین و چراغی برای پزشکان آینده باشد دکتر پریدار گفت: خواستگاه پزشکی جندی شاپور دزفول بوده است. براساس یافته های پژوهشگران غربی طب مدرن در اصل از جندی شاپور شروع شده است و ماخذ پزشکی بالینی نیز از همین جا است دکتر پریدار گفت:منشا علم دارویی و سم شناسی نیز دانشگاه جندی شاپور بوده است.

  دکتر پریدار دربخش دیگری از سخنان خود گفت:پزشک و پرستار این دانشگاه شبانه روز با ضریب اشغال صد درصد تلاش می کنند اما سازمانهای بیمه گر نسبت به تعهدات خود عمل نکرده اند وی دربخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: ما و همکارانمان بر اساس شرح و ظایف در قالب برنامه تحول سلامت داریم به وظیفه خود عمل می کنیم اگر کوتاهی وجود دارد به ما برنمیگردد اگر گاهی نارضایتی یا کمبود وجود دارد به جاهایی بر میگردد که بعنوان خریداران خدمت باید منابع مالی ما را عودت بدهند که ما بتوانیم سیستم را بچرخانیم وی در بخش دیگری با اشاره به محدودیتهای فیزیکی در حوزه درمان دانشگاه گفت:در مقایسه با تمام سازمانهای دیگر همکاران ما از همه بهتر شرح وظایف خود را انجام داده اند دکتر پریدار گفت: در یک مکان محدود یازده هزار مریض را ویزیت می کنیم و در بیمارستان بزرگ دزفول ضریب اشغال تخت شبانه ۱۱۰ درصد است یعنی تخت اضافه لحاظ می کنیم و پرستار ما تا صبح بیدار است.دکتر پریدار در بخش دیگری از سخنان خود با توجه به انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: کاندیداها باید برنامه های خود را در حوزه سلامت ارایه بدهند و این باید یک مطالبه جمعی در کل کشور باشد و قانون گزاران باید پاسخگوی مطالبات بحق ما و مردم در حوزه سلامت باشند. در این سمینار با توجه به حضور اعضای مجمع خیرین سلامت گفت: دزفول جزو معدود شهرستانهایی است که خیرین آن در حوزه سلامت از دولت جلوتر هستند و همین الان هم جلوتر هستند در این سمینار که بخشی از آن به گلریزان بیماران همو فیلی اختصاص داشت .دکتر علیرضا مجدی نسب رئیس هیات مدیره مجمع خیرین سلامت دزفول نیز در این مراسم به گزارشی از عملکرد مجمع خیرین سلامت در دزفول اشاره کرد و افزود: هدف ما ضرورت تجمیع خیریه ها است تا بنا بر ضرورت و در جای مناسب هزینه شود و از موازی کاری پرهیز گردد وی در راستای حمایت از کانون هموفیلی دزفول گفت: حاج سید رضا نیری مشاور وزیر بهداشت و دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور نیز یکصد میلیون ریال به کانون هموفیلی دزفول هدیه کرده است. در حاشیه این برنامه دکتر مسعود چینی گر زاده مدیر انجمن پزشکان مسلمان بدون مرز نیز با رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول دیدار داشت و پیرامون راههای همکاری و اجرای برنامه های مشترک در قالب تفاهم نامه های فی مابین صحبت کردند.

احمد قویدل مدیر عامل کانون هموفیلی کشورهمایش کشوری هموفیلی در اورژانس در سالن اجتماعات بیمارستان دزفول با بیان اینکه هزینه درمان یک بیماران هموفیلی در یکی از بیمارستان های تهران اخیرا سه میلیارد ریال شده است افزود:با ایجاد توازن بین حمایت های درمانی و سطح رفاه اجتماعی در کشور باید تلاش شود تا فرد بیماری که سالانه میلیون ها ریال صرف هزینه درمانی خود می کند از رفاه اجتماعی مناسب نیز برخوردار بوده تا به زیر خط فقر سقوط نکند.
مدیر عامل کانون هموفیلی کشور با تاکید بر اینکه باید تلاش شود تا بیماران بر اثر هزینه بالای درمان به زیر خط فقر سقوط نکنند اظهار کرد:علاوه بر حمایت های درمانی که در قالب طرح تحول نظام سلامت در کشور اجرا شده ،سطح رفاه اجتماعی بیماران نیز باید ارتقا یابد.
قویدل اجرای طرح تحول نظام سلامت و تک رقمی شدن سهم مردم در سبد درمان را اقدامی شایسته و قابل تقدیر از سوی دولت تدبیر و امید دانست و گفت:باید تلاش شود تا هزینه درمان بیماران خاص رایگان گردد.
مدیر عامل کانون هموفیلی کشور با تاکید بر اینکه باید توجه دولت به موضوع حمایت از بیمار را جلب کرد افزود:با ظرفیت های حاکمیتی سه قوه ، نهادهای عمومی غیر دولتی مانند کمیته امداد ، ظرفیت های سازمان های بیمه گر و نهادهای خیریه مردمی باید از بیماران خاص حمایت کنند.
وی مهمترین مشکل بیماران را عدم تعریف جایگاه قانونی برای افرادی که دچار بیماری سخت می باشند عنوان کرد و افزود:افرادی که دچار بیماری سخت و یا معلول می باشند مانند سایر افراد دیده می شوند این در حالی است که بیماران دیر درمان باید تحت پوشش قانون جامع حمایت از معلولان قرار گیرند تا فصل جدیدی از حمایت در حوزه رفاه اجتماعی را تجربه کنند.
رییس انجمن پزشکان مسلمان بدون مرز نیز در این همایش گفت:کمک به درمان شامل کمک های خیرخواهانه است که در اقصی نقاط دنیا انجام می شود .
مسعود چینی گر زاده افزود:پس از انقلاب جهت ارائه خدمات پزشکی اقدام به اعزام تیم های پزشکی به مناطق محروم داخل و خارج از کشور شده و از تمام توان پزشکان در ارائه خدمات پزشکی استفاده شده است.
وی با اشاره به راه اندازی بیش از ۹۰ بیمارستان ثابت و سیار در مناطق مختلف محروم خارج از کشور گفت:نخستین تیم اعزامی پزشکان مسلمان بدون مرز به کشورهای آفریقایی در امسال با استقبال مردم این کشورها همراه بوده است.
رییس انجمن پزشکان مسلمان بدون مرز با اشاره به اینکه با اعزام تیم پزشکی به کشور کنیا شش هزار کودک از نظر بهداشت دهان و دندان معاینه و درمان شدند گفت:مردم اتیوپی در سفر پزشکان به این کشور خواستار تاسیس انجمن بیماران کلیوی شدند.
چینی گرزاده با اشاره به اینکه نیاز به پزشکان ایرانی در خارج از کشور بسیار احساس می شود گفت:با توجه به اینکه دانشگاه و بیمارستان جندی شاپور در ایران باستان در دزفول واقع شده نخستین درمانگاه انجمن پزشکان بدون مرز در دزفول احداث و طب جندی شاپور برجسته خواهد شد ضمن اینکه پزشکان آماده ارائه هر گونه خدمات و کمک جهت احداث این درمانگاه می باشند.
علیرضا عترت خواه رییس نظام پزشکی دزفول نیز هدف از برگزاری این همایش را ارتقای سطح علمی ،دانش و آگاهی مردم در خصوص بیماری هموفیلی برشمرد و گفت: خیرین تاکنون کمک های فراوانی به حوزه سلامت داشته اند که این کمک ها باید برای توسعه خدمات حوزه سلامت تداوم یابند.
علی کریمیان رییس انجمن حمایت از بیماران هموفیلی دزفول نیز با اشاره به فعالیت این انجمن از سال ۱۳۸۳ گفت:آغاز کار انجمن حمایت از ۴۴ بیمار هموفیلی بود که در حال حاضر به ۷۸ بیمار افزایش یافته اند.
وی با اشاره به اینکه این افراد تاکنون شناسایی شده اند و ممکن است به دلیل شدت پایین بیماری تعدادی از این افراد تا آخر عمر تشخیص داده نشود گفت:از این تعداد ۲۰ نفر زن می باشند.در پایان مراسم از دست اندرکاران سمینار با اهدای لوح تقدیر از طرف کانون هموفیلی ایران و سازمان نظام پزشکی دزفول تجلیل بعمل آمد.

دیدگاه خود را بنویسید

سفيران كانون

دکتر کاظمی - سفیر دوستی

دکتر سید غلامرضا کاظمی دینان سفیر دوستی جدید کانون هموفیلی ایران: هیات مدیره کانون هموفیلی ایران ...

دکتر مهدی کریمی – سفیرغذای

سفیرغذای سالم کانون هموفیلی ایران انتخاب شد براساس مصوبه  هیئت مدیره کانون هموفیلی ایران به تاریخ  ...