کانون هموفیلی ایران | خیریه

حامی بیماران هموفیلی

تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۴

۸۱۴۴۲۹۱۹۸_۸۰۲۲۲جلسه آموزشی دانشجویان پزشکی شرکت کننده در اردوهای جهادی در لرستان

در روز یکشنبه مورخ ۲۴/۸/۹۴، یک دوره کلاس آموزشی، توجیهی جهت دانشجویان رشته پزشکی اعزامی به اردوهای جهادی با هدف: آموزش مردم مناطق روستایی در زمینه پیشگیری از بروز و شیوع بیماری های خاص، عفونی واگیردار و غیر واگیر (ازجمله بیمارهای کلیوی، ایدز، هپاتیت BوC، دیابت، تب مالت، هایپوتیروئیدی نوزادان، هموفیلی، MS ، سرطان، دهان و دندان ، ژنتیک، هاری و … ) توسط پزشکان و کارشناسان ذیربط دانشگاه و مسئولین انجمن های مردم نهاد سلامت (NGOs) در سالن اجتماعات «امور مشارکتهای اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی لرستان » برگزار شد.
در ابتدای این جلسه که با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد، مهندس صفر زاده ضمن بیان خیرمقدم به مدعوین، خطاب به دانشجویان تأکید کرد که آموزش را سرلوحه کار خود قرار دهند، چرا که؛ عدم آگاهی مردم یا اطلاعات ناکافی آنان از بیماریهای عفونی، خاص، غیرواگیر و … می تواند نظام سلامت جامعه را به چالش کشانیده و هزینه های هنگفتی به آن تحمیل کند.
سپس همتی قائم مقام ریاست دانشگاه در امور مشارکتهای اجتماعی، سازمانهای مردم نهاد و خیریه های سلامت، ضمن خوش آمدگویی به مدعوین عنوان کرد همچون دکتر هاشمی وزیر و خیر حوزه سلامت باشند و به مردم ارائه خدمت دهند. ایشان از دکتر هاشمی به عنوان محبوب ترین وزرای بعد از انقلاب اسلامی یاد نمود زیرا که دیدگاهشان کمک به محرومین است. اندوخته های خود را در طبق اخلاص گذاشته و درنتیجه این چنین محبوبیتی در بین مردم دارد. زیرا که نیت ایشان خدائی و درنتیجه محبوبیت او نیز خدائی است و عملکرد ایشان باعث محبوبیت بین مردم گردیده است.
همچنین ایشان تأکید کرد که تلاش دانشجویان باید ساماندهی شود، با قاعده و قانون پیش بروند و از امکانات استفاده مطلوب داشته باشند، تا کارهای بزرگتری انجام گیرد و مردم از انگیزه و توان گروه بهره کافی ببرند. به عنوان مثال با برنامه ریزی دقیق، کارهای کلانی مانند تأسیس یک مرکز درمانی توسط دانشجویان، می تواند انجام گیرد،
در ادامه اکبری از دانشجویان دختر رشته پزشکی نیز به نمایندگی از سایر دانشجویان انتظارات آنان را از حاضرین در جلسه برشمرد.
سپس اساتید دانشگاه و مسئولین و نمایندگان NGOهای سلامت از جمله دکتر خسروی مسئول مرکز دیابت خرم آباد، آ دکتر ناظر متخصص بیماریهای عفونی و عضو هیأت علمی دانشگاه، لیلا انگیزه مدیر دفتر نمایندگی کانون هموفیلی ایران در استان لرستان، مهندس شرفی کارشناس اداره بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی ، ماسوری کارشناس اداره بیماری های غیرواگیر حوزه معاونت بهداشتی، محرابی نماینده مؤسسه حمایت از بیماران سرطانی «نور»، کشوری کارشناس تغذیه مرکز بهداشت خرم آباد، سرکار خانم زمانی نایب رئیس انجمن MS استان و بیرانوند نماینده انجمن حمایت از بیماران کلیوی، هرکدام به تناسب رسالت و اهداف حوزه کاری خود، به ترتیب آموزشهای لازم را به دانشجویان ارائه نمودند.
در پرسش و پاسخ پایان این کلاس آموزشی، مدرسین به ارائه پاسخ سوالات مطروحه از سوی دانشجویان پرداخته و نکات لازم را به آنان یادآوری کردند.

دیدگاه خود را بنویسید

سفيران كانون

دکتر کاظمی - سفیر دوستی

دکتر سید غلامرضا کاظمی دینان سفیر دوستی جدید کانون هموفیلی ایران: هیات مدیره کانون هموفیلی ایران ...

دکتر مهدی کریمی – سفیرغذای

سفیرغذای سالم کانون هموفیلی ایران انتخاب شد براساس مصوبه  هیئت مدیره کانون هموفیلی ایران به تاریخ  ...