کانون هموفیلی ایران | خیریه

حامی بیماران هموفیلی

تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳

۱

شرکت کانون در نشست ماهیانه انجمن علمی متخصصین زنان و مامایی ایران

کانون هموفیلی ایران با هدف کمک به شناسایی زنان و دختران که به انواع اختلالات انعقادی مبتلا هستند و از بیماری خود اطلاعی ندارند همواره از فرصت ارتباط با متخصصین زنان و ماماها استقبال نموده است . این گروه از کارشناسان سرپل ارتباطی مناسبی برای شناسایی این بیماران هستند. در آذر ماه سالجاری این فرصت، با همکاری ارزنده انجمن علمی این جامعه و بخصوص سرکار خانم دکتر سنجری دبیر ارجمند انجمن و  همچنین شرکت آریو ژن زیست دارو حامی مالی این برنامه، برای این موسسه به وجود آمد.

به گونه ای که موفق شدیم علاوه بر داشتن غرفه ای جهت معرفی انواع اختلالات انعقادی با فرصت سخنرانی که برای استاد ارجمند و پدر جامعه هموفیلی ایران در این نشست فراهم گردید امکان آشنایی بالغ بر ۲۵۰ شرکت کننده در این نشست را با انواع اختلالات انعقادی فراهم آوریم. شرکت آریو ژن زیست دارو که دومین تولید کننده فاکتور ۷ در جهان و اولین سازنده دارو های انعقادی نو ترکیب در ایران است با هدف ترویج استفاده درست از داروی تولیدی این شرکت حامی مالی این برنامه بوده است.

انتشار یک ویژه نامه کاربردی  از طرف کانون جهت آشنایی ساده تر با موضوع اختلالات انعقادی در زنان و جلب توجه کارشناسان به حوزه خونریزی های غیر طبیعی زنان و همچنین انعکاس شرح حال های واقعی از افرادی که بیماری  آنها با توجه به برخی علایم بالینی از جمله کبودی های مختلف بر روی بدن ، خون دماغ های شدید و یا خونریزی های غیر طبیعی در هنگام استفاده از خدمات دندانپزشکی کشف گردیده بود ، درک واقعی تر و ملموس تری از این بیماران را به شرکت کنندگان ارایه نمود.

این ویژه نامه مورد استقبال خوب شرکت کنندگان قرار گرقت و با رابطه ای که مدیر روابط عمومی و جذب موسسه با شرکت کنندگان ایجاد نمودند می توانیم امیدوار باشیم که این نوع اطلاع رسانی عمومی بتواند با روش های جدیدی تداوم یابد. دکتر فریدون علا  نیز در سخنرانی خود ضمن معرفی ظرفیت های آزمایشگاه انعقاد مرکز درمان جامع و اینکه این آزمایشگاه تحت نظارت بین المللی فعالیت می کند از شرکت کنندگان خواستند که با ارجاع مراجعینی که احتمال ابتلا به این بیماری ها را دارند امکان تشخیص دقیق را برای آنها فراهم آورند.

کانون هموفیلی ایران با هدف کمک به جامعه متخصصین زنان و مامایی جهت بررسی های اولیه پرسشنامه راهنمایی را تکثیر و در اختیار آنان قرار داده بوده که تکمیل این پرسشنامه توسط هر زن و دختری می تواند یک راهنمای اولیه برای ضرورت آزمایش های انعقادی باشد. احمد قویدل مدیر عامل کانون هموفیلی ایران به مسئولین دفاتر نمایندگی کانون در استان های مختلف کشور توصیه نموده است که تلاش نمایند ضمن ایجاد ارتباط با تشکل های علمی جامعه پزشکی استان از فرصت برگزاری نشست های ماهانه و فصلی جامعه پزشکی و پرستاری  استان جهت اطلاع رسانی در این حوزه استفاده نمایند.

دریافت فایل پی دی اف “زندگی”

دیدگاه خود را بنویسید

سفيران كانون

دکتر کاظمی - سفیر دوستی

دکتر سید غلامرضا کاظمی دینان سفیر دوستی جدید کانون هموفیلی ایران: هیات مدیره کانون هموفیلی ایران ...

دکتر مهدی کریمی – سفیرغذای

سفیرغذای سالم کانون هموفیلی ایران انتخاب شد براساس مصوبه  هیئت مدیره کانون هموفیلی ایران به تاریخ  ...