کانون هموفیلی ایران | خیریه

حامی بیماران هموفیلی

تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۳

۱۱۱۱۱۱۱۱برنامه نمایش خوانی به نفع بیماران هموفیلی با حضور استاد بهزاد فراهانی   

دومین نشست صدای صحنه‌ با حضور فریده فرجام(نمایش‌نا‌مه‌نویس و کارگردان تئاتر)،فاطمه گودرزی (بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون)، افشین هاشمی( نمایش‌نا‌مه‌نویس، بازیگر و کارگردان سینما و تئاتر)، رفیق نصرتی( منتقد، مدرس و پژوهش‌گر تئاتر) و بهزاد صدیقی (نمایش‌نامه‌نویس، پژوهش‌گر ومنتقد تئاتر) توسط خانه‌ی تئاتر فر‌هنگ‌سرای گلستان در خانه‌ی فرهنگ فدک برگزار‌می‌شود. عواید این برنامه به بیماران هموفیلی اختصاص داده شده است. بلیط ورودی این برنامه ۵۰۰۰ تومان اعلام شده است، اما علاقه مندان می توانند داوطلبانه  وجوه بیشتری را برای اختصاص به بیماران بپردازند. این برنامه با هماهنگی کانون هموفیلی ایران انجمن حامی بیماران هموفیلی برگزار می گردد.

به گزارش  روابط عمومی صدای صحنه‌ ، در دومین نشست صدای صحنه‌، نمایش‌نامه‌ی عروس از مجموعه نمایش‌نا‌مه‌ی تاج‌ماه‌ معرفی، نمایش‌نامه‌خوانی و نقد و بررسی می‌شود.

در این نشست صدای صحنه‌ که ساعت ۱۸ روز یک‌شنبه ۲ آذرماه جاری در خانه‌ی فرهنگ فدک فرهنگ‌سرای گلستان برگزار‌می شود، فریده فرجام کارگردانی این نمایش‌نامه‌خوانی را برعهده دارد و در آن فاطمه گودرزی، پونه‌عبد‌الکریم‌زاده،فرزان بهنام،سیامک ادیب، محمد رضا رجبی،علی‌رضا قنبرزاده فرید، مهدخت مولایی، شبنم عبداللهی و سحر  کاوه نقش‌خوانی می‌کنند و افشین هاشمی نیز مدیر اجرایی آن است. در این نشست پس از اجرای نمایش‌نا‌مه‌خوانی، نمایش‌نا‌مه‌ی عروس با حضور فریده فرجام، بهزاد صدیقی، افشین هاشمی و رفیق نصرتی مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

 براساس این گزارش، مجموعه نمایش‌نامه‌ی تاج‌ماه  نوشته‌ی فریده‌ی فر‌جام در‌ ۱۶۶ صفحه‌ی قطع رقعی و به قیمت ۹۵۰۰ تومان با شمارگان ۱۶۵۰ نسخه به تاز‌گی توسط انتشارات مروارید در دسترس علاقه‌مندان قرار‌گرفته‌است.

 نمایش‌نامه‌ی تک‌پرده‌ای عروس با هفت شخصیت اصلی به نام‌های بتول خانم، ابراهیم آقا معمار،عذرا خانم، یدااله‌خان، زهرا، پسر اول و پسر دوم و شش شخصیت فرعی نوشته شدهاست.

فریده ‌فر‌جام نخستین زن نمایش‌نا‌مه‌نویس ایرانی است که به شیوه‌ی نمایش‌نا‌مه‌نویسی اروپایی در ایران سال‌های ۳۲-۳۳ خورشیدی نمایش‌نا‌مه‌ نوشت و  آثارش در سال‌های ۱۳۴۳-۴۴ با عنوان عروس و تاج‌ماه توسط  سازمان کتاب‌های جیبی منتشر شد. فرجام علاوه بر نمایش‌نامه‌نویسی، در کارگردانی تئاتر و سینما  فعال است که عمده‌ی فعالیتش در پس از مهاجرت از ایران در کشور‌های فرانسه ، آمریکا و هلند کارگردانی  سینما و تئاتر و نیز تدریس بازی‌گری و کارگردانی بوده‌است. داستان‌نویسی برای کودکان و نوجوانان، بزرگ‌سالان، نمایش‌نا‌مه‌نویسی برای کودکان و نوجوانان فعالیت‌های دیگر هنری این هنرمند است.

لازم به یادآوری است درآمد حاصل از فروش بلیت  نمایش‌نا‌مه‌خوانی دومین نشست صدای صحنه به انجمن حمایت از بیماران هموفیلی اختصاص می‌یابد.

گفتنی است در نخستین نشست صدای صحنه که در نخستین یک‌شنبه‌ی آبان‌ماه سال جاری برگزارشد، نمایش‌نا‌مه‌ی من آن‌جا نیستم نوشته‌ی مهدی میرباقری مورد نقد و بررسی قرارگرفت.

علاقه‌مندان برای شرکت در دومین نشست صدای صحنه‌، می‌توانند در تاریخ یاد‌‌شده به نشانی نارمک، میدان هلال احمر، خیابان گلستان، جنب فرهنگ‌سرای گلستان، کوچه‌ی بوستان فدک،خانه‌ی فرهنگ فدک مراجعه کنند یا برای اطلاعات بیش‌تر با شماره تلفن ۷۷۸۱۳۰۰۲ تماس بگیرند.

روابط عمومی صدای صحنه‌

دیدگاه خود را بنویسید

سفيران كانون

دکتر کاظمی - سفیر دوستی

دکتر سید غلامرضا کاظمی دینان سفیر دوستی جدید کانون هموفیلی ایران: هیات مدیره کانون هموفیلی ایران ...

دکتر مهدی کریمی – سفیرغذای

سفیرغذای سالم کانون هموفیلی ایران انتخاب شد براساس مصوبه  هیئت مدیره کانون هموفیلی ایران به تاریخ  ...