رئیس مرکز

رئیس مرکز درمان جامع هموفیلی ایران

Aghaye Azizi

رئیس مرکز درمان جامع هموفیلی ایران

علیرضا عزیزی

کانون هموفیلی ایران، تصمیم به ساخت درمانگاه جامع برای بیماران هموفیلی گرفت، که یکی از آرزوی دیرینه بیماران، شکل گرفت و با بار مالی بسیار سنگین اقدام اولیه برای بررسی چگونگی خرید محلی برای درمانگاه تحقق یافت. مسئولیت ساخت مرکز درمان جامع هموفیلی ایران بر عهده جناب آقای احمد قویدل قرار گرفت.

با خرید اقساطی محل درمانگاه کار بزرگ ساخت درمانگاه جامع آغاز شد. کانون با مشارکت جمعی کلیه اعضای هیئت مدیره و فعالان دیگر موفق شد، آن آرزویی را که دور از دسترس می نمود، به واقعیت تبدیل کند.

با آمدن دکتر علا به ایران در سال ۷۷، فصل نوینی در فعالیت های کانون آغاز شد. نیاز کانون به هدایت علمی از این طریق تأمین شد و ایشان با نهایت علاقه مندی این افتخار مجدد را به جامعه هموفیلی ایران داد که نقش مهمی را در هدایت این تشکیلات بر عهده بگیرد.

تاریخ افتتاح فاز اول درمانگاه مشخص شد: ۲۸ فروردین ۱۳۸۰، روز جهانی هموفیلی و یک دنیا کار آغاز شد. آنان توانستند در ماه های بعد با هدایت پدر جامعه هموفیلی ایران، دکتر علا، انجمنی در انگلیس تأسیس کنند که نقش اساسی در تجهیز درمانگاه جامع کودکان هموفیل ایران ایفا می کرد.

دل ها شور افتتاح درمانگاه را می زد و بالاخره اشک شوق جاری شد و فاز اول درمانگاه توسط رئیس سازمان انتقال خون ایران افتتاح شد. بزرگترین دستاورد کانون هموفیلی ایران در دستان بیماران هموفیلی قرار گرفت. به موازات آن سومین سمینار هموفیلی و هموستاز در محل درمانگاه جامع کودکان هموفیل ایران برگزار شد که در این سمینار مقالاتی از دانشمندان برجسته رشته هموفیلی ارائه گردید.

مراحل خاکبرداری فاز دوم درمانگاه در ۱۶ مهرماه سال ۱۳۸۰ مصادف با روز جهانی کودک با دستور مستقیم شهردار تهران الویری به صورت رایگان انجام شد. آن روز نیز روز بزرگی در تاریخ کانون بود. صف کامیون های شهرداری در خیابان فلسطین نوید ساخت فاز دوم را به جامعه هموفیلی ایران داد. الحق شهردار تهران مهربان بود.

افتتاح فاز دوم نزدیک شد و اولین تندیس هموفیلی جهان در تقاطع دو خیابان زرتشت و فلسطین پایتخت منتهی به درمانگاه به یادگار ساخت درمانگاه جامع هموفیلی ایران نصب شد.  با حضور معاون اجتماعی وزیر کشور و رئیس سازمان انتقال خون و نماینده فدراسیون جهانی هموفیلی و پدر جامعه هموفیلی ایران، دکتر فریدون علا، و دیگر میهمانان داخلی پرده از تندیسی که یادگار تلاشی اجتماعی بزرگی بود، برداشته شد. دوباره چشم ها به شادمانی گریست. هیچ گاه خاطره این لحظه شیرین از ذهن آنانی که حضور داشتند، پاک نمی شود.

چهارمین سمینار بین المللی هموفیل و هموستاز به موازات برنامه افتتاحیه فاز دوم درمانگاه جامع کودکان هموفیلی ایران در محل سالن اجتماعات این درمانگاه با شرکت پروفسور تادنهام، پروفسور کریستین لی، نماینده فدراسیون جهانی هموفیلی، اسد حفار، گدار، دکتر علا و …. برگزار شد.

تأسیس درمانگاه جامع کودکان هموفیل ایران با تعریف بین المللی و رعایت استانداردهای بین المللی که ناظر سخت گیری چون پدر جامعه هموفیلی ایران، دکتر فریدون علا، داشته است، کاری بزرگ و درخور تحسین در مراجع ملی و بین المللی و تحقق آرزوی دیرینه بیماران بوده است که بی شک حفظ و تجهیز آن بسیار دشوارتر از تأسیس آن است. 

  • ساختار سازمانی

 

  • معرفی خدمات مرکز

مرکز درمان جامع هموفیلی ایران به صورت تخصصی و فوق تخصصی در تاریخ ۱۳۷۹، به منظور ارائه خدمات تشخیصی، بهداشتی، درمانی و مراقبتی بر مبنای پایبندی به ارزش ها و کرامات انسانی، آغاز به کار نمود.

این مرکز با داشتن  فضایی به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع و در ۴ طبقه واقع شده است. این مرکز یکی از مجهزترین مراکز هموفیلی کشور است که بر اساس آخرین استانداردهای وزارت بهداشت و درمان وزارت بهداشت تأسیس شده است. حضور اساتید برجسته، پزشکان مجرب و پرسنل متعهد، این مرکز را به عنوان بهترین مرکز هموفیلی ایران، در ذهن و قلب بیماران تبدیل کرده است.

1397 اکانون هموفیلی ایران | خیریه | طراحی وب سایت:  امیدواران هاست