کانون هموفیلی ایران | خیریه

حامی بیماران هموفیلی

تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷

مصادف با روز ملی فیزیوتراپی ( دو مرداد ۱۳۹۷ )
دوم مرداد مصادف با روز ملی فیزیوتراپی همه ساله با دومین روز هفته حمایت از بیماران هموفیلی تقارن دارد. هفته حمایت از بیماران هموفیلی از اول تا هفتم مردادماه است و کانون هموفیلی ایران با هدف جلب توجه مسئولین و مردم به مشکلات بیماران هموفیلی و همچنین آموزش و توانمند سازی بیماران هموفیلی با نام گذاری روز های آن برنامه های متنوعی را در تهران و دیگر استان های کشور اجرا می نماید.
دفتر مرکزی کانون هموفیلی ایران به مناسبت این هفته و دوم مرداد روز ملی فیزیو تراپی سمینارآموزشی فیزیو تراپی را با دعوت از فیزیو تراپ های فعال در حوزه هموفیلی از سراسر کشور برگزار می نماید. اهداف مهم این سمینار اموزشی یک روزه عبارتند از:
* آشنایی فیزیوتراپیست های مراکز هموفیلی کشور با دستاوردهای نوین فیزیوتراپی در هموفیلی * تبادل نظر و ارتقاء سطح علمی و انتقال تجربیات * اهمیت درمان پروفیلاکسی در کاهش تعداد اپیزودهای خونریزی افراد هموفیل وپیشگیری از معلولیت آنها در گذر زمان * تبیین نقش مهم و کلیدی انجمن فیزیوتراپی ایران در برگزاری سمینارهای علمی در حوزه هموفیلی و تربیت فیزیوتراپیست های متخصص در این زمینه – در این سمینار از ترجمه کتاب ارزشمندی در حوزه هموفیلی و فیزیو تراپی رو نمایی می شود. کانون هموفیلی ایران بسیار امیدوار است که با کسب امتیاز باز آموزی برای این سمینار انگیزه شرکت در این رویداد را افزایش دهد. لازم به ذکر است که در این سمینار سخنرانان با ارایه موارد خاص و گزارش انها و همچنین برگزاری جلسات پرسش و پاسخ برای مشارکت بیشتر شرکت کنندگان برنامه ریزی نموده اند. مدرسین اصلی در این سمینار آموزشی سرکار خانم سارا عزیز خانی ( فیزیو تراپیست استان فارس ) و سرکار خانم ویدا مرزبان ( فیزیو تراپیست مرکز درمان جامع هموفیلی ایران خواهد بود ) برای اولین بار در این سمینار سرکار خانم شهره آقا سید میرزا سخنرانی در حوزه زندگی زناشویی هموفیلی و اثر آن در خونریزی های افراد هموفیلی جهت اطلاع فیزیو تراپ های حوزه هموفیلی ارایه خواهند داد. وی کار ترجمه کتابی در این حوزه را اغاز کرده است که رو به پایان است . محور های مباحثی که در این سمینار دو سخنران به بخش هایی از آنها خواهند پرداخت عبارتند از :
۱- اهمیت فیزیوتراپی در بهبود اختلالات ماهیچه ای و استخوانی افراد هموفیل ۲- ارزیابی و درمان درد در هموفیلی
۳- فواید بلند مدت درمان پروفیلاکسی در هموفیلی نوع شدید ۴- کامل حرکتی نرمال در افراد هموفیلی ۵- نقش فیزیوتراپی و ورزش در افراد هموفیل که دارای عامل مهار کننده می باشند۶- هیدروتراپی و کرایوتراپی در هموفیلی
۷- سیستم ارزیابی مفاصل افراد هموفیل(HJHS) 8- آرتروپاتی هموفیلی و تمرین درمانی ۹- اهداف و استراتژی های فیزیوتراپی در خونریزی ماهیچه ای۱۰ – اهداف و استراتژی های فیزیوتراپی در خونریزی مفصلی- ۱۱- درمان کوتاهی ماهیچه ای در هموفیلی۱۲- اهمیت رژیم PRICE در هموفیلی۱۳- اهمیت فعالیت منظم فیزیکی در حفظ سلامت مفاصل افراد هموفیل۱۴- درمان فیزیوتراپی بعد از آسیب های ورزشی در کودکان و نوجوانان هموفیل ۱۵–ورزش و هموفیلی۱۶- هموفیلی و سالمندی ۱۷- چالشهای اصلی یک فیزیوتراپیست در مرکز درمان هموفیلی و ارایه ی راهکار
کانون هموفیلی ایران فیزیو تراپ های سراسر کشور را دعوت می نماید با ارایه پوستر در محور های بالا تلاش فرمایند . دانش خود را با همکاران و در نهایتا با جامعه فیزیو تراپی به اشتراک بگذارند. کانون هموفیلی ایران به پوستر برتر نیم سکه بهار آزادی جایزه تقدیم و فرصت ارایه آنرا فراهم خواهد نمود.
کانون هموفیلی ایران شماره تابستان امسال نشریه زندگی به انعکاس محوری دستاورد های فیزیو تراپی بیماران هموفیلی در ایران و جهان اختصاص داده است . کانون از کلیه فیزیو تراپ های ارجمند و فعال در حوزه هموفیلی دعوت می نماید در محور های اعلام شده در رابطه با سمینار فیزیو تراپی مقاله ، پوستر و مطالب ترجمه شده را ارسال بفرمایند مطالب منتخب در نشریه زندگی منعکس می گردد.مدیر عامل کانون هموفیلی ایران از مدیران دفاتر استانی و شهرستانی خواسته است با هماهنگی های لازم مشوق فیزیو تراپ های حوزه خود برای شرکت در برنامه و ارایه پوستر در محور های اعلام شده باشند.

دیدگاه خود را بنویسید

سفيران كانون

دکتر کاظمی - سفیر دوستی

دکتر سید غلامرضا کاظمی دینان سفیر دوستی جدید کانون هموفیلی ایران: هیات مدیره کانون هموفیلی ایران ...

دکتر مهدی کریمی – سفیرغذای

سفیرغذای سالم کانون هموفیلی ایران انتخاب شد براساس مصوبه  هیئت مدیره کانون هموفیلی ایران به تاریخ  ...