کانون هموفیلی ایران | خیریه

حامی بیماران هموفیلی

تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۶

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران:

خیرین سلامت شادی و نشاط به زندگی افراد برگردانند/۱۲ هزار بیمار هموفیلی در کشور داریم/ اجرای طرح پیشگیری از معلولیت

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران گفت: خیرین سلامت با حمایت‌های خود و اقدامات نودوستانه شادی و نشاط به زندگی افراد برگردانند.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، احمد قویدل در مراسم پنجاهمین سال تاسیس انجمن هموفیلی کشور از شناسایی ۱۲ هزار بیمار هموفیلی در کشور خبر داد و گفت: یکی از دستاوردهای وزارت بهداشت طرح پیشگیری از معلولیت است که این وظیفه حاکمیتی توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی انجام می‌شود.

وی با اشاره به تاریخچه کانون هموفیلی ایران با بیان اینکه به مدیران کانون هموفیلی استان همدان افتخار می‌کنیم خطاب به خیرین اظهار کرد: خیرین سلامت کمک کنند تا شادی و نشاط به زندگی افراد بازگردد.

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران ساخت درمانگاه برای سمن‌های حوزه سلامت بسیار مشکل دانست و گفت: ایجاد درمانگاه تالاسمی و هموفیلی و در نظر گرفتن مکان ثابت و سیاست‌گذاری پایدار در این زمینه باعث امیدواری بیشتر در جامعه هموفیلی و تالاسمی می‌شود.

وی با تشکر از دانشگاه علوم پزشکی همدان برای حمایت از کانون هموفیلی به نمونه‌ای از همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد و اهواز برای ساخت درمانگاه خیریه مشهد و پروژه فیزیوتراپی اهواز افزود: یکی از پروژه‌های تعریف شده کانون پروژه همکاری مشترک دانشگاه و کانون هموفیلی است و زمین درمانگاه تالاسمی و هموفیلی از طریق دانشگاه علوم پزشکی همدان تامین می‌شود و مشارکت دانشگاه باعث فراهم شدن امکان خدمات بهتر به بیماران می‌شود.

این مقام مسئول؛ همدان را از دفاتر پایدار کانون هموفیلی کشور دانست و ابراز امیدواری کرد به زودی شاهد پیشرفت روزافزون فعالیت‌های کانون باشیم.

قویدل با بیان اینکه وزیر بهداشت برای نخستین بار پول نفت را به وزارت بهداشت آورد، گفت: در دولت یازدهم به یکباره ۱۱ میلیون نفر در حوزه درمان با در اختیار داشتن دفترچه توانستند از خدمات درمانی استفاده کنند.

رئیس ارزشمند دانشگاه علوم پزشکی همدان و معاونین ایشان و خیرین ارجمند در گردهمایی بیماران هموفیلی همدان در اولین روز هفته حمایت از هموفیلی

رئیس ارزشمند دانشگاه علوم پزشکی همدان و معاونین ایشان و خیرین ارجمند در گردهمایی بیماران هموفیلی همدان در اولین روز هفته حمایت از هموفیلی

وی گفت: هموفیلی بیماری نادر است در کل کشور ما حدود ۱۲ هزار بیمار هموفیلی داریم، ضمن اینکه این بیماری پرهزینه‌ است.

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران افزود: بیماری افراد را از جامعه جدا نمی‌کند چنانکه هم‌اکنون بسیاری از مبتلایان به هموفیلی از چهره‌های برجسته و افراد توانمند کشور هستند.

وی با تاکید بر اینکه خیرین سلامت باید در فضایی بانشاط به بهبود و زندگی و توسعه کشور بیاندیشند، گفت: به خاطر بسپاریم یک یک کودک هموفیلی مشکلی کوچک که بزرگ می‌شود.

قویدل مثالی تاریخی از بیماری هموفیلی بیان کرد و با تکیه بر این مثال‌های تاریخی توجه به بیمار و حمایت رفاهی را خواستار شد و در ادامه گفت: رفاه اجتماعی یعنی رفاه ۸۰ میلیون نفر مورد نظر است.

وی خاطر‌نشان کرد: اگر به موازات بهداشت و درمان رفاه صورت نگیرد آنچه در بهداشت و درمان هزینه می‌شود هم از بین می‌رود.

وی از دولت یازدهم به عنوان فضای خوبی برای ارائه خدمت به بیماران یاد کرد و گفت: یکی از دستاوردهای وزارت بهداشت دولت یازدهم طرح پیشگیری از معلولیت است که این وظیفه حاکمیتی توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی انجام می‌شود و سازمان‌های مردم‌نهاد به امور دیگر می‌پردازند.

در این مراسم کلیپی در مورد طرح پروفیلاکسی یعنی درمان به منظور جلوگیری از ظهور و توسعه علایم بالینی بیمار هموفیلی A و B نوع شدید پخش شد.

دیدگاه خود را بنویسید

سفيران كانون

دکتر کاظمی - سفیر دوستی

دکتر سید غلامرضا کاظمی دینان سفیر دوستی جدید کانون هموفیلی ایران: هیات مدیره کانون هموفیلی ایران ...

دکتر مهدی کریمی – سفیرغذای

سفیرغذای سالم کانون هموفیلی ایران انتخاب شد براساس مصوبه  هیئت مدیره کانون هموفیلی ایران به تاریخ  ...