کانون هموفیلی ایران | خیریه

حامی بیماران هموفیلی

تاریخ انتشار: ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

سیاستمداران ارجمند و هواداران کاندیداهای ریاست جمهوری ، خبرنگاران ارجمند ، فعالین شبکه های اجتماعی
لطفا مواضع سازمان های مردم نهاد را مصادره به مطلوب ننمایید. ماسیاسی نیستیم .
به گزارش روابط عمومی کانون هموفیلی ایران احمد قویدل مدیر عامل کانون هموفیلی ایران در کانال تلگرامی این موسسه خیریه ضمن گلایه از برخی سیاستمداران ، هواداران کاندیداهای ریاست جمهوری، خبرنگاران و فعالین شبکه های اجتماعی از اینکه مواضع موسسه، به نفع جریان سیاسی خاصی در کشور مصادره به مطلوب شود، گفته است: سازمان های مردم نهاد در ماهیت خود سازمان های غیر سیاسی ، وغیر انتفاعی هستند و ضرورت دارد در نقل مطالب از این نوع موسسات رعایت این خصوصیت سازمان ها بشود. کانون هموفیلی ایران از مدافعین جدی طرح تحول سلامت است و اعتقاد دارد این طرح اجرای یک از مواد مهم قانون اساسی کشوردر حوزه سلامت است. اما شایسته نیست هواداران کاندیداهای ریاست جمهوری به جای اینکه حرف خودشان را بزنند ! مواضع این موسسه خیریه را در قاب مواضع سیاسی خود قرار دهند و این شائبه را به وجود بیاورند که این تشکل اجتماعی مواضع یک جریان سیاسی خاص را تایید می نماید. اگر ما معتقدیم پایان دادن به تحریم های غیر انسانی دارویی در کشور تحول مهمی را در دسترسی بیماران ما به دارو درمان به وجود اورده است، شایسته نیست این حقیقت غیر قابل انکار در قاب تبلیغی قرار گیرد که انگار ما کارشناس برجام هستیم !! بررسی حوزه های مختلف برجام با کارشناسان سیاسی و سیاستمدران کشور است . ما اساسا نه علاقه مندیم و نه تسلطی به مفاد کامل برجام داریم ، ما از یکی از نتایج مثبت آن، در بهبود شرایط زندگی بیماران دیردرمان و یا خاص را دیده ایم و بیان می کنیم.. کما اینکه در گردهمایی بزرگ سازمان های مردم نهاد در همان سال این نکته از طرف همه سازمان های مردم نهاد کشور تایید شد و کودکی با مشکل تنفسی حاد این پیام را به دستگاه دیپلماسی کشور منعکس نمود و از تلاشگران این عرصه به عنوان یک وظیفه اجتماعی تشکر و قدردانی به عمل آمد. اما همه این ها نباید موجب شود فعالین سیاسی مواضع ما را در یک موضوع از صدها موضوع مطروحه در این حوزه در قاب حمایت سیاسی کل موضوع قراردهد.
قویدل افزوده است اظهار امیدواری می نماییم فعالین سیاسی، خبرنگاران و فعالین شبکه های اجتماعی با دقت و درایت حریم سازمان های مردم نهاد را رعایت نموده و از ایجاد فضاهایی که شائبه طرفداری این موسسه خیریه و یا اساسا سازمان های مردم نهاد را از جریان سیاسی خاص در کشور ایجاد ننمایند . این قبیل موضع گیری های شائبه برانگیز به این موسسات از جمله ما صدمه وارد می کند . ما یک موسسه خیریه هستیم و برای پیشبرد اهداف موسسه با وزارتخانه های مرتبط در این حوزه هر دولتی با هر رویکردی تعامل می کنیم. این موسسه خیریه که امسال پنجاهمین سال فعالیت خود را جشن می گیرد همه تلاش خود را معطوف به حمایت از بیماران هموفیلی تحت پوشش این موسسه می نماید. این کانون اعتقاد راسخ دارد که هر نوع ورود سازمان های مردم نهاد به حوزه سیاست سم مهلکی است که صدمه های جبران نشدنی به این موسسات وارد می اورد. بدیهی است کلیه سازمان های مردم نهاد همواره از حضور مدیران دولتی که اعتقاد به تعامل و همکاری با سازمان های مردم در راستای توسعه کشور دارند و بستر لازم را برای فعالیت های سازمان های مردم نهاد در کشور فراهم می نمایند استقبال می نمایند. اما اساسا از ورود به حوزه سیاست و تبلیغ سیاسی در این حوزه ها پرهیز می کنند . اثرگذاری سازمان های مردم نهاد در شرایط انتخاباتی کشور در طرح مطالبات سازمان های مردم نهاد و اعضای تحت پوشش آنها خلاصه می شود. این اقدامات یک روشنگری اجتماعی و تشویق کلیه کاندیداها به ارایه برنامه های خود درحوزه های مختلف و همچنین حوزه سازمان های مردم نهاد است. این سازمان های همسو با نظام مشوق مردم در مشارکت در انتخابات است . ما همسو با مقام معظم رهبری معتقدیم کلید حل مشکلات در دست مردم است و مشارکت اجتماعی گسترده مردم شریف ایران جلوه ای از اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران است.
و سخن آخر …
فعالین محترم سیاسی ، خبرنگاران ارجمند و فعالین شبکه های اجتماعی لطفا به حریم غیر سیاسی سازمان های مردم نهاد وارد نشوید. پیشاپیش از دقت نظر شما صمیمانه سپاسگزاری می نماییم. حرف ما را بنویسید اما از انعکاس تیتر های سیاسی پرهیز بفرمایید. به درک اجتماعی ملت بزرگ ایران اعتماد کنید و اجازه دهید برداشت خودشان را از موضع ما بنمایند.

دیدگاه خود را بنویسید

سفيران كانون

دکتر کاظمی - سفیر دوستی

دکتر سید غلامرضا کاظمی دینان سفیر دوستی جدید کانون هموفیلی ایران: هیات مدیره کانون هموفیلی ایران ...

دکتر مهدی کریمی – سفیرغذای

سفیرغذای سالم کانون هموفیلی ایران انتخاب شد براساس مصوبه  هیئت مدیره کانون هموفیلی ایران به تاریخ  ...