کانون هموفیلی ایران | خیریه

حامی بیماران هموفیلی

تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۵

۱گزارش برنامه های اجرا شده دفتر خوزستان در بهار سال ۹۵

۱- برنامه های روز جهانی هموفیلی

* برگزاری کارگاه آموزشی روانشناسی و جشن تقدیر از همسران به مناسبت روز جهانی هموفیلی با شرکت ۳۰ زوج و حضور مدیرعامل محترم کانون هموفیلی ایران در تاریخ ۲۶ فروردین. در این برنامه که با سخنرانی آقای قویدل شروع شد ابتدا کارشناس مذهبی و عضو هیات علمی دانشگاه حجت الاسلام آقایی سخنانی در باب فضیلت و ثواب نگهداری و مراقبت از بیماران و همچنین روابط بین همسران ایراد نمودند. سپس ضمن پذیرایی از مدعوین با میوه و شیرینی آقای قویدل از بیماران خواستند یک جمله درمورد همسرشان بیان و از ایشان سپاسگزاری نمایند. پس ازاین بخش خانم دکتر نجمه حمید درخصوص روابط مثبت بین همسران سخنرانی نمودند. پس از آن ناهار در یک فضای شاد و صمیمی صرف و در پایان هدایا که شامل یک جلد کتاب روانشناسی، یک کارت هدیه یکصد هزار تومانی و عکس یادگاری که در ابتدای برنامه مهمانان گرفته و روی شاسی نصب شده بود اهدا گردید.

* نشست بیماران با مسئولین معاونتهای درمان و داروی استان در رابطه با فاکتورهای انعقادی به مناسبت روز جهانی هموفیلی. با توجه به مشکلات بیماران در خصوص کمبود فاکتورهای انعقادی و نحوه توزیع آن از مسئولین بیماران خاص دانشگاه در حوزه درمان و دارو دعوت شد تا دیداری با بیماران داشته و از نزدیک صحبتها و مشکلات ایشان را بشنوند. این برنامه در تاریخ ۲۹ فروردین  از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در محل کانون برگزار گردید.

* برپایی میز اطلاع رسانی و فروش خیریه در محل دانشگاه جهاد دانشگاهی اهواز به مدت ۳ روز

* نصب بنر در سطح شهر

* درج خبر در روزنامه استانی نور خوزستان

* نقاشی کودکان هموفیلی با شعار « نقش مادرم در سلامت من » جهت شرکت در مسابقه کشوری کانون

۲-حضور در برنامه هفته حمایت از بیماران خاص دانشگاه آزاد از ۱۸تا ۲۴ اردیبهشت ماه

۳- برگزاری کارگاه عروسک سازی  و بررسی روانشناختی در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵  با شرکت زنان مبتلا به اختلالات انعقاد خون و زنان ناقل هموفیلی و حضور خانم شیدایی عضو محترم هیات مدیره کانون و عضو کمیته بانوان فدراسیون جهانی هموفیلی. پس ازآماده شدن عروسک ها از مدعوین پذیرایی و برنامه مولودی خوانی به مناسبت اعیاد شعبانیه اجرا گردید و درپایان به تمامی شرکت کنندگان هدایا تقدیم گردید.

۴- حضور در کنفرانس یکروزه « هماتولوژی و حاملگی » دانشگاه جندی شاپور. طی هماهنگی با دبیر اجرایی برنامه آقای دکتر احمدزاده با حضور کانون در برنامه تعداد ۷۰ عدد بسته آموزشی کانون حاوی (بروشور اختلال انعقادی ، کتابچه یک هفته کافی است ،  فرم شناسایی زنان مبتلا به اختلال انعقاد خون و فرم عضویت یاوران دائم ) بین شرکت کنندگان توزیع گردید و تعدادی از پزشکان محترم با تکمیل فرم عضویت به جمع یاوران کانون پیوستند .

۵- مشارکت در برنامه بزرگداشت اهدا کنندگان خون که توسط سازمان انتقال خون خوزستان برگزار گردید با همراهی ۴ کودک هموفیلی. این برنامه که مناسبت آن امسال ۲۵ خرداد ماه می باشد به علت مصادف شدن با ماه مبارک رمضان  در تاریخ ۱۶ خرداد برگزار گردید. در این برنامه کودکان هموفیلی به رسم یادبود و سپاس دسته گلهایی را به اهدا کنندگان خون تقدیم نمودند که بسیار مورد توجه ایشان قرار گرفت و از دیدن تعدادی از دریافت کنندگان کوچک خونهای اهدایی از نزدیک بسیار تحت تأثیر قرار گرفته و اشک شوق ریختند.

۶- توزیع تراکتهای تبلیغاتی در آژانسهای مسافرتی. تعداد ۳۵ هزار تراکت با مساعدت اسپانسرهای تجاری تهیه و  به عنوان کاغذ برای چاپ بلیت در اختیار آژانسها قرار داده شد.

۷- توزیع بروشورهای کانون در قطارهای مسافری. با همکاری مدیران محترم راه آهن جنوب و با هدف اطلاع رسانی عمومی تعداد ۲۰ هزار بروشور در قطارهای مسافری استان در حال توزیع می باشد.

۸- جدا شدن سهمیه فاکتورهای انعقادی بیماران آبادان و خرمشهر از مرکز استان. با همکاری معاونت بیماران خاص وزارت بهداشت و پیگیری یکساله کانون سهمیه داروهای بیماران این دو شهرستان از خرداد ماه در داروخانه آقای دکتر خلیلی توزیع و بیمارستان شهید بهشتی آبادان پذیرای بیماران هموفیلی می باشد.

مدیر دفتر نمایندگی خوزستان –  فرامرزیان پور

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

دیدگاه خود را بنویسید

سفيران كانون

دکتر کاظمی - سفیر دوستی

دکتر سید غلامرضا کاظمی دینان سفیر دوستی جدید کانون هموفیلی ایران: هیات مدیره کانون هموفیلی ایران ...

دکتر مهدی کریمی – سفیرغذای

سفیرغذای سالم کانون هموفیلی ایران انتخاب شد براساس مصوبه  هیئت مدیره کانون هموفیلی ایران به تاریخ  ...