کانون هموفیلی ایران | خیریه

حامی بیماران هموفیلی

تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۴

پروژه ساخت مرکز ارایه خدمات به بیماران هموفیلی و تالاسمیphoto_2016-03-01_12-42-31

به منظوربهره مندی از امکانات درمانی مناسب تر و رفاه حال بیمارن تالاسمی وهموفیلی در سال ۱۳۷۸ شهرداری شهرشیراز با پیگیری های خاص مرحوم غلامرضا عباسی از بیماران هموفیلی استان که یک دوره نیز عضو هیات مدیره بودند، با اهدا زمینی به مساحت ۵۶/۱۹۲ مترمربع جنب بیمارستان شهید دستغیب با احداث درمانگهاهی ویژه این بیماران موافقت می کند.مرحوم علی زیتن از بیماران تالاسمی مسئولیت پی گیری این امر را برعهده گرفته و با فقدان ایشان این مسئولیت در سال ۱۳۸۲ به سرکار خانم اردشیری نماینده کانون هموفیلی ایران در شیراز و در سال ۱۳۸۸ به سرکار خانم جلالییان از اعضای هیئت مدیره و نماینده بیماران شیراز سپرده می شود. از سال ۱۳۸۹ مسئولیت پیگیری ساخت ساختمان مذکور بر عهده سرکار خانم رضوان اردشیری مدیر دفتر نمایندگی فارس قرار گرفت.

   از آنجا که زمین دربافت تاریخی شهرقراردارد و تکه ای از باغ ملی شیرازنیز محسوب می شود روند دریافت مجوزهای تاسیس بنا را با مشکلات مضاعفی رو برو می کند که از آن جمله می توان عدم اجازه قانون به خرید و فروش زمین دراین منطقه اشاره کرد که در نتیجه مالکیت زمین با شهرداری بوده ومسئولیت کلیه مراحل ساخت و ساز برعهده کانون هموفیلی ایران قرار گرفت. همچنین بر اساس طرح “محورعرفان”در شیراز و حفظ حریم حافظیه ارتفاع مجازبنا محدود به ۷متر و ۵۰ سانتی متربوده که عملا امکان ساخت بنایی بیشتر از دوطبقه را نمی دهد که طی درخواست شهرداری زیرزمین نیز به عنوان پارکینگ عمومی اختصاص می یافت که با رایزنی های انجام شده و همکاری صمیمانه شهردار وقت منطقه ۳ شهرداری شیراز مرحوم جناب آقای علی اکبر زهتاب زاده  تغییر کار بری آن به سالن آمفی تاتر میسر گردید. شهرداری نیز از اخذ عوارض و وجه جرایم قطع درختان انصراف داد.

با پیشنهاد مدیریت محترم  بیمارستان شهید دستغیب و جناب آقای دکتر مهران کریمی مبنی بر استفاده مشترک از سالن آمفی تاتر بیمارستان و اختصاص زیر زمین به بخش  دندان پزشکی و فیزیوتراپی موافقت گردید .

 نقشه سازه،معماری،تاسیساتی بنا بر اساس یک طبقه زیر زمین و دوطبقه ساختمان با رایزنی های جناب آقای ترکش از نمایندگان بیماران در استان فارس که بعدا به عضویت هیات مدیره نیز نایل آمدند، توسط جناب آقای دکتر مهدی عطار از اساتید دانشگاه شیراز به صورت رایگان انجام شد.

دربدوامر، تصمیم براحداث اسکلت بتونی بود که با آزمایشهای آب و خاک انجام شده که ۰۰۰/۵۰۰/۴ تومان هزینه آن توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز پرداخت شد. متاسفانه خاک زمین سست تشخیص داده شده و در نتیجه به تصمیم بر احداث اسکلت آهنی شد. در سال ۱۳۸۸ خاک برداری ساختمان در دوره مسئولیت سرکار خانم جلالیان از طریق سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی به صورت رایگان صورت پذیرفت واخذ مجوز،پروانه ساخت ،تامین بودجه های عمرانی وانتقال مسئولیت به سرکار خانم اردشیری تا سال ۱۳۹۰به طول انجامید.

در پی نظارت برعملیات انجام شده پروژه مذکور پس از خاکبرداری انجام شده، مهندسین ناظر متوجه کسری عمق خاکبرداری ساختمان شدند. استفاده از ماشین آلات صنعتی برای خاکبرداری محدود مذکور مقدور نبود و با صرف هزینه ای حدود ۵ میلیون تومان ۱متر و ۸۰ سانتی متر باقی مانده به وسیله کارگر های ساختمانی بادست خاکبرداری گردید. در طی این دوسال به علت سست بودن خاک منطقه و ریزش باران، دردو نوبت دیوارهای بیمارستان دچار ریزش شدند که هزینه های زیادی را برای پروژه در برداشت و به دانشگاه علوم پزشکی  شیراز هزینه ای نزدیک به دو میلیون تومان بابت تعمیرات تحمیل گردید.

در سال ۱۳۹۱ بتون ریزی ساختمان توسط مدیریت فنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به صورت رایگان انجام شد و در سال ۱۳۹۳ جناب آقای دکتر مهران کریمی با فروش دوقطعه زمین شخصی خود هزینه های اصلی احداث ساختمان را تامین کردند.هزینه خرید آهن آلات به مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۸۰ تومان توسط مجمع خیرین شیراز و هزینه جوشکاری و اتصالات .دیوارکشی دور ساختمان ومشخص کردن حریم درمانگاه و به مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۵۰ میلیون تومان توسط جناب آقای سیاوش اسفند یاری پرداخت شد.

در سال ۱۳۹۴ در روز جهانی هموفیلی اسکلت ساختمان نصب و تا کنون دیوار و سه طبقه سقف به اتمام رسیده و طبقه دوم نیز در حال ساخت است…

تا به این مرحله انجام اقدامات اجرایی پروژه بدون همکاری خیرین و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی  و شهرداری امکان پذیر نبود.

بی تردید کانون هموفیلی ایران وظیفه خود می داند از ریاست بیمارستان در ادوار مختلف و مدیران بیمارستان شهید دستغیب در ادوار مختلف و جناب آقای دکتر مهران کریمی وهمکاران کانون هموفیلی ایران در فارس شامل مدیر توانای مرکز خانم اردشیری، سرکار خانم یکانی از نمایندگان بیماران،جناب آقایان ترکش از نمایندگان بیماران و عضو هیئت مدیره و جناب آقای شاه کرمی و سرکار خانم جلالیان عضو اسبق هیات مدیره ، شهرداری و شورای شهر شیراز شهرداران وقت مهندس اعتمادی ،مهندس پاک فطرت شهرداران وقت شهرداری منطقه ۳شیراز مهندس قلعه دار تقدیرنموده برای شادروان جناب آقای علی اکبر زهتاب زاده  شادی روح و علو درجات را از درگاه پروردگار یکتا آرزو نماید.

از دیگرحامیان این پروژه:

بانک کشاورزی شرکت اوین دارو،شرکت کار و اندیشه ، مجمع خیرین سلامت شیراز ،شهرداری شهر شیراز،شرکت آریوژن زیست دارو ، بنیاد بیماری خاص

photo_2016-03-01_12-42-31 photo_2016-03-01_12-42-47 photo_2016-03-01_12-43-00 photo_2016-03-01_12-43-20 photo_2016-03-01_12-43-29 photo_2016-03-01_12-43-37 photo_2016-03-01_12-43-46

دیدگاه خود را بنویسید

سفيران كانون

دکتر کاظمی - سفیر دوستی

دکتر سید غلامرضا کاظمی دینان سفیر دوستی جدید کانون هموفیلی ایران: هیات مدیره کانون هموفیلی ایران ...

دکتر مهدی کریمی – سفیرغذای

سفیرغذای سالم کانون هموفیلی ایران انتخاب شد براساس مصوبه  هیئت مدیره کانون هموفیلی ایران به تاریخ  ...