کانون هموفیلی ایران | خیریه

حامی بیماران هموفیلی

تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۴

IMG_20151220_163542_resized_1دیدار اعضای هیئت مدیره و مدیران دفاتر

با نماینده مرجع عالیقدر شیعیان حضرت آیت الله سیستانی

و حضرت ایت الله فاضل لنکرانی در قم

به گزارش روابط عمومی کانون هموفیلی ایران  اعضای هیئت مدیره ، مدیر عامل و مدیران دفاتر نمایندگی کانون هموفیلی ایران با همکاری بسیار شایسته  مدیر کل محترم اموراجتماعی استانداری قم و در معیت ایشان و کارشناسان امور اجتماعی استانداری  در تاریخ     ۲۷ / ۹ / ۹۴ جمعه با حاج آقا شهرستانی داماد و نماینده تام الاختیار حضرت ایت الله سیسانی دامه برکاته یکی از مراجع تقلید شیعیان جهان ملاقات نمودند.در این دیدار مدیر عامل کانون هموفیلی ایران ضمن ارایه توضیحاتی به محضر مبارک نماینده آن حضرت، چگونگی نظر ایشان را در رابطه با مجاز بودن استفاده از وجوهات شرغی جهت بهبود شرایط زندگی بیماران هموفیلی و همچنین تجهیز مراکز درمانی بیماران جویا شده و همچنین از ایشان در خواست نمودند در رابطه با کمک به تهیه محلی برای دفتر نمایندگی این موسسه خیریه کمک و مساعدت لازم را بنمایند. ایشان ضمن خیر مقدم به حاضرین و همچنین توصیف ارجمند بودن فعالیت های خیریه ارزشی که دین مبین اسلام برای این اعمال قایل است، در رابطه با در خواست نخست موافقت اولیه را همسو با رهنمود های آن مرجع عالیقدر اعلام و مقررگردید مرتب طی استعلام کتبی موسسه اعلام گردد.  در رابطه با درخواست دوم هم فرمودند که نیاز به بررسی و پیگیری دارد. مدیر عامل کانون نیز ضمن تشکر از مدیران امور اجتماعی استانداری قم که امکان این ملاقات را فراهم نمودند از پاسخ مثبت ایشان تشکر و قدردانی نموده و ضمن معرفی مدیر دفتر قم این موسسه خیریه از ایشان خواستند که امکان پیگیری برای تحقق در خواست دوم را فراهم بفرمایند . از انجا که تعدادی از خیرین ارجمند قم از اتاق اصناف جمع مدیران کانون را همراهی می نمودند مدیر عامل کانون از نماینده معزز حضرت ایت الله سیستانی تقاضا نمودند که با اهدای لوح های تقدیر موسسه به خیرین ارجمند از آنان قدردانی نمایند. پس از انجام این برنامه مدیران موسسه با ایشان عکسی به یادگار این ملاقات معنوی گرفتند.

مدیران موسسه پس از این دیدار این فرصت را پیدا کردند از موزه بسیار ارزشمندی که از هدایا مردم و شخصیت های ایرانی و خارجی به یکی از بزرگترین مراجع تقلید دیدن نمایند که بی تردید خاطره ای فرموش نشدنی است. مدیر عامل کانون در یاداشتی در دفتر موزه تاکید نمود که تفاوت این موزه با موزه هایی که تا کنون دیده است،  این نکته مهم است که عشق و ارادت به آن مرجع در پیوند با عشق و ارادت به قرآن مجید و ائمه اطهار در انتخاب هدایا نقش مهمی داشته و انچه به این هدایای گرانبها ارزش موزه ای می دهد این شاخصه آثار است.یکی از آثار ارزشمند این موزه نسخه ای از قرآن  مجید بود که آیات آن بر روی نگین های گرانبهایی حک شده بود. ÷رچم هی متبرک شده با ضریح سالار شهیدان امام حسین (ع ) نیز از دیگر دیدنی های این موزه بسیار زیبا بود.

دومین ملاقات با حضرت ایت الله فاضل لنکرانی بود. در این دیدار نیز مدیرکل اجتماعی استانداری قم، روحانی ارجمند جناب آقای قاسمی و همکارانشان نیز همراه گروه بودند. در دیدار با ایشان هم مدیر عامل کانون مطالبی در تشریح بیماری هموفیلی و ضرورت حمایت از بیماران و همچنین نقش و مقام روحانیت در حمایت از این بیماران  در محضر حضرت ایت الله بیان کردند که بسیار مورد توجه ایشان قرار گرفت . ایشان بعد از سخنرانی و گزارش مدیر عامل موسسه رهنمودهایی در رابطه با استفاده از تکنولوژی های نوین جهت پیشگیری از تولد بیمار قبل از بارداری زنان ارایه دادند که در نوع خود قابل توجه و انعکاسی از آموزه های دینی و ارزشی است که دین مبین اسلام و قرآن کریم برای اانسان و کرامت وی قایل است . در این ملاقات مدیر کل اجتماعی استانداری قم بر ضرورت تداوم این اراتباط با مراجع عالیقدر تاکید نموده و تصریح نمودند بی شک در صورتیکه حضرات آیات عظام از مشکلات بیماران به صورت کارشناسی شده مطلع گردند برای رفع آنها کمک های شایسته ای خواهند نمود. مدیران گروه بعد از این ملاقات به حرم مطهر حضرت معصومه ( س ) مشرف و پس از زیارت و اقامه نماز، نهار را میهمان حرم ایشان بودند. نشست  یک و نیم روزه مدیران دفاتر نمایندگی و هیئت مدیره کانون که با سخنرانی مدیر کل اجتماعی استانداری در  قم افتتاح شد  با زیارت خواهر ارجمند و معزز امام رضا ( ع ) در فضایی معنوی  خاتمه یافت.

IMG_20151220_163542_resized_1 IMG_20151220_163438_resized_3

دیدگاه خود را بنویسید

سفيران كانون

دکتر کاظمی - سفیر دوستی

دکتر سید غلامرضا کاظمی دینان سفیر دوستی جدید کانون هموفیلی ایران: هیات مدیره کانون هموفیلی ایران ...

دکتر مهدی کریمی – سفیرغذای

سفیرغذای سالم کانون هموفیلی ایران انتخاب شد براساس مصوبه  هیئت مدیره کانون هموفیلی ایران به تاریخ  ...