کانون هموفیلی ایران | خیریه

حامی بیماران هموفیلی

تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳

ayazi

قائم مقام وزیر بهداشت خبر داد:

شناسایی ۲۳۱ سازمان مردم نهاد حوزه سلامت

تهران – ایرنا – قائم مقام وزیر بهداشت از صدو مجوز برای ۱۷ سازمان مردم نهاد حوزه سلامت در وزارت کشور در سال ۹۳ خبر داد و گفت: تا کنون ۲۳۱ سازمان مردم نهاد حوزه سلامت نیز در استانها شناسایی شده اند.

[شناسایی ۲۳۱ سازمان مردم نهاد حوزه سلامت]

به گزارش ایرنا از وزارت بهداشت، سید محمد هادی ایازی در دومین نشست سازمانهای مردم نهاد حوزه سلامت ضمن اعلام این خبر و در ارایه گزارشی از فعالیت های حوزه امور مشارکت های اجتماعی و سازمانهای مردم نهاد گفت:جلسات سازمانهای مردم نهاد هر سه ماه یک بار تشکیل می شود و همچنین به منظور اجرایی کردن تصمیمات، کارگرههای بهداشت، غذا و دارو ، آموزش و پژوهش و درمان تشکیل شده است.

وی با بیان این که تا کنون کارگروه بهداشت به ریاست معاون بهداشت دو جلسه و کارگروه غذا و دارو یک جلسه برگزار کرده است، گفت: تمام سازمانهای مردم نهاد عضو یکی از کارگروه ها هستند و نمایندگان این سازمانها در جلسات کارگروهها شرکت می کنند و نقطه نظرات خود را مطرح می کنند.

قائم مقام وزیر بهداشت در امور مشارکت های اجتماعی ، سازمانهای مردم نهاد و خیرین حوزه سلامت همچنین از تشکیل ۷ جلسه در شورای راهبردی سلامت خبر داد و گفت: ۴۴ مصوبه در این شورا به تصویب رسیده است.

دکتر ایازی با بیان این که تا کنون جلسات جداگانه ای با تعدای از انجمن ها از جمله کانون هموفیلی و انجمن دیابت گابریک داشته ایم، گفت: برخی از مباحث مطروحه در این انجمن ها منجر به تصمیم گیری از سوی وزیر بهداشت شده است که این می تواند کمک کننده باشد و ما بتوانیم بیشتر از ظرفیت های سازمانهای مردم نهاد در حوزه سلامت استفاده کنیم.

وی به فعال سازی دانشگاههای علوم پزشکی و شناسایی ۲۳۱ سازمان مردم نهاد حوزه سلامت در سطح استانها اشاره کرد و گفت: در سفر به برخی از استانها جلساتی با سازمانهای مردم نهاد فعال در این استانها داشته ایم و اخیرا در سفر به استان هرمزگان جلسه خوبی با انجمن حمایت از کودکان مبتلا به سرطان در این استان داشتیم و می توانیم از ظرفیت این انجمن استفاده نماییم.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت انجمن پیشگیری از دیابت (گابریک) در کشور و گزارشی که این انجمن از فعالیتهای خود در شورای راهبردی سلامت ارایه داد، گفت: انجمن گابریک اقدامات ارزشمندی را در زمینه بیماری دیابت انجام داده است که می تواند در ارتقای سلامت جامعه کمک کننده باشد.

وی در پایان با اشاره به تعامل و برگزاری جلسات با حوزه سازمانهای مردم نهاد وزارت کشور و سایر دستگاهها گفت:تلاش ما این است که فعالیت سازمانهای مردم نهاد را بیشتر کنیم و از ظرفیت های خوب این سازمانها استفاده کنیم.

گفتنی است در این نشست که با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، دکتر سیاری معاون بهداشت و بهمن مشکینی مشاور وزیر و معاون سازمانهای مردم نهاد وزارت کشور برگزار شد، ۱۷ نفر از مدیران و نمایندگان انجمن ها از جمله انجمن ارتقای بهداشت روان، انجمن حمایت از بیماران اسکیزوفرنیا، انجمن جامعه ایمن، انجمن صرع، انجمن آلزایمر، انجمن حمایت از بیماران کلیوی، انجمن بیماران نادر، انجمن اوتیسم ایران، انجمن تالاسمی ایران وکانون سلامت بانوان ایرانی به بیان نقطه نظرات و همچنین مشکلات بیماران تحت پوشش خود پرداختند.

دیدگاه خود را بنویسید

سفيران كانون

دکتر کاظمی - سفیر دوستی

دکتر سید غلامرضا کاظمی دینان سفیر دوستی جدید کانون هموفیلی ایران: هیات مدیره کانون هموفیلی ایران ...

دکتر مهدی کریمی – سفیرغذای

سفیرغذای سالم کانون هموفیلی ایران انتخاب شد براساس مصوبه  هیئت مدیره کانون هموفیلی ایران به تاریخ  ...