کانون هموفیلی ایران | خیریه

حامی بیماران هموفیلی

تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۳

۵

نکو داشت ” آذربانی ” نیکوکار بزرگ رشت با حضور نایب رئیس مجلس شورای ملی

مهندس جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس در اقدامی ارزشمند و بی سابقه اقدام به برگزاری مجلس بزرگداشتی جهت تجلیل از اقدامات این خیر سرشناس  در محل سالن اجتماعات بانک صادرات رشت نمود. ابوترابی نایب رئیس مجلس صرفا جهت شرکت در این مراسم با خودرو از تهران به رشت سفر کرده و بعد از پایان مراسم با هواپیما به تهران بازگشتند.

کانون هموفیلی ایران نیز بعد اطلاع از برگزاری این مراسم با تهیه ویژه نامه ای به یاد شادروان آذریانی  از این ابتکار ارشمند نماینده مجلس رشت استقبال نموده و  امین افشار عضو هیئت مدیره احمد قویدل مدیر عامل کانون، سکینه جهان طلب مدیر دفتر نمایندگی گیلان و ناصر شمع ریز عضو هیئت نمایندگان گیلان و کارمند دفتر در این مراسم شرکت نمودند.  مرحوم آذربانی اهدا کننده زمینی است که مرکز درمانی بیماران هموفیلی در گیلان در آن درحال ساخت است. در این برنامه فیلم کوتاهی از خدمات ارزشمند این مرد بزرگ در رشت ارایه گردید . مهندس جعفر زاده درسخنان کوتاهی  ضمن ابراز تاسف از اینکه موقعی که ایشان در قید حیات بودند این مراسم برگزار نشده است، خاطر نشان کردند که این خیرین اساسا بر این اعتقادند که کمک های انان گمنام بماند  و تاکید نمودند این خیر ارزشمند در توسعه شهر رشت نیز موثر بودند. جعفر زاده تاسیس اولین حطوط تاکسیرانی در رشت را از اقدامات  ارزشمند  مرحوم آذربانی دانست. ساحت ساحتمانهای متعدد و یا اهدای زمین برای ساخت مراکز مورد نیازمردم و همچنین مدرسه سازی  در فیلم کوتاه تهیه شده در معرض دید حاضران قرار گرفت.

دکتر تامینی دیگر نماینده مردم رشت در مجلس ، استاندار رشت و جمع کثیری از مسئولین عالی رتبه استان در این مراسم نکوداشت شرکت داشتند. در محل سن این سالن صندلی راحتی، عصا ، کلاه شادروان آذربانی و عکس بزرگ ایشان در معرض دید شرکت کنندگان قرار داشت. قرائت قرآن کریم، مداحی اهل بیت ( ع ) ، شعر خوانی  و سحنرانی قسمت های محتلف این برنامه را تشکیل می داد. سحنران احتتامیه را ابوترابی نایب رئیس مجلس بر عهده داشتند که بعد از تجلیل از خدمات خیر خواهانه  مرحوم آذربانی سحنرانی خود به تشریح مقام انسان، صیانت از ارزش های انسانی، خداشناسی  و حود سازی اختصاص دادند.

بی تردید اقدام ارزشمند این نماینده مجلس برای تشکیل این مجلس نکو داشت به نوعی  تلاش در جهت انجام وظایف نمایندگی مردم بود. جعفر زاده این فرصت را به وجود آورد در یک جایگاه قانونی نمایندگی سپاس مردم  گیلان را از خدمات شاد روان آذربانی منعکس نمود. حضور نایب رئیس مجلس صرفا در رابطه با این نکوداشت انعکاسی از ظرقیت های بسیار خوب مجلس  برای پاسداری از ارزش هایی است که می توانند منشاء تحولات بزرگی در جامعه شوند.

کانون هموفیلی ایران نیز درپیامی ابراز تاسف از اینکه نتوانسته است در زمان حیات مرحوم آذربانی آرزوی ایشان و پدرشان برای ساخت درمانگاه تحقق دهد ابراز امیدواری نمود که با به پایان رساندن پروژه ساخت درمانگاه هموفیلی گیلان به کمک مردم و مسئولین  نقش کوچکی در نکوداشت این مرد برگ ایفا نماید. شرکت پگاه گیلان ، شورای شهر رشت ، سازمان نظام مهندسی رشت ، اتاق بازرگانی رشت بیشترین اثر گذاری را تاکنون در پروزه مقاوم سازی ساختمان نیمه تمام درمانگاه داشته اند. انتظار می رود در سایه پیام استاندار گیلان که  مردم و مقامات محلی را دعوت به حمایت از ساخت درمانگاه هموفیلی گیلان نموده است، بتوانیم این وظیفه را به انجام رساند.

در حاشیه این مراسم نکو داشت :

موافقت  مهندس جعفر زاده برای کمک به تشکیل فراکسیون حمایت از بیماران خاص مجلس

کانون هموفیلی ایران با توجه به اطلاع از حضور نایب رئیس مجلس در این مراسم بخشی از ویژه نامه منتشر شده را به طرح مطالبات بیماران هموفیلی از مجلس اختصاص داده بود که بسیار مورد توجه مهندس جعفرزاده نماینده متعهد رشت قرار گرفت. بسیار امیدوار هستیم ایشان با توجه به اینکه از جانبازان ارجمند و درد آشنای کشور نیز هستند تشکیل این فراکسیون را هدایت نمایند.

ابو ترابی نایب رئیس مجلس نیز قول مساعد دادند که پس از مطالعه مطالبات به تشکیل این فراکسیون کمک کنند. لازم به ذکر است یکی از نمایندگاه عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز چندی پیش از ضرورت تشکیل این فراکسیون خبر داده بود.عملکرد مثبت وزیر بهداشت نیز بستر مناسبی برای تشکیل این فراکسیون است . بالغ بر ۴۰۰ هزار بیمار خاص و بیمار دیر درمان در کشور از خدمات درمانی و دارویی ویزه ای بهرمند هستند که اگر شامان درستی یابد بی تردید در کیفیت زندگی این بیماران نقش تعیین کننده ای خواهد داشت .

سازمان بهداشت جهانی نیز توجه دولت های عضو را به ضرورت حمایت های اجتماعی از این بیماران به عنوان تکمیل کننده حمایت های درمانی و بهداشتی دعوت نموده است. بر اساس تبصره ماده یک قانون جامع معلولین هر فردی که نتواند بدن کمک دیگران زندگی مستقلی را داشته باشد در زمره حمایت این قانون قرار می گیرد که متاسفانه سازمان بهزیستی با استناد به اتلاق واژه بیمار به این افراد از حمایت های اجتماعی خودداری می کند.

دریافت فایل پی دی اف

دیدگاه خود را بنویسید

سفيران كانون

دکتر کاظمی - سفیر دوستی

دکتر سید غلامرضا کاظمی دینان سفیر دوستی جدید کانون هموفیلی ایران: هیات مدیره کانون هموفیلی ایران ...

دکتر مهدی کریمی – سفیرغذای

سفیرغذای سالم کانون هموفیلی ایران انتخاب شد براساس مصوبه  هیئت مدیره کانون هموفیلی ایران به تاریخ  ...