کانون هموفیلی ایران | خیریه

حامی بیماران هموفیلی

تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۳

2

نمايش خواني ” نمايش عروس ” برگزار شد

خوانش نمايش عروس نوشته سركار خانم فريده فرجام در يكشنبه اي كه تهران در تب و تاب برگزاري شهرآورد فوتبال بود برگزار شد. اين برنامه كه دومين نشست از صداي صحنه بود كه با ابتكار خانه فرهنگ فدك با اعلام حمايت از بيماران هموفيلي برگزار گرديد. روابط عمومي كانون هموفيلي ايران ضمن تشكر و قدرداني ويژه از هنرمند پژوهشگر جناب آقاي بهزاد صديقي كه از طريق يكي از ياوران گرانقدر بيماران سركار خانم فاطمي باني اين ارتباط ارزشمند بودند، در گزارش خود از از كار نو و جديدي خبر داده اند كه گام هاي  اوليه خود را براي مطرح شدن در جامعه هنري ايران بر مي دارد. حضور موفق بازيگران تئاتر در اين نمايش خواني با توجه به خارج بودن از فضاي صحنه و مشابهت آن با يك اجراي راديويي از جذابيت خاصي برخوردار بود و مي تواند توانمندي بازيگران تئاتر را به منصه ظهور برساند. روابط عمومي كانون هموفيلي ايران دربخش ديگري از گزارش خود به اين نكته نيز اشاره كرده است كه اين برنامه اگرچه نتوانست عوايد مالي قابل توجهي براي اين موسسه داشته باشد اما معرفي موسسه به صورت گسترده در جامعه علاقه مند به تئاتر و افتخار آشنايي اين موسسه با هنرمندان با ارزش آن سرمايه بزرگي است كه به اندوخته هاي اين كانون مي افزايد.

 نمايشنامه عروس اگرچه در سالهاي دور به نگارش درآمده است اما قلم تواناي نويسنده و درك اجتماعي كه در نمايش به صورت اثرگذار وجود دارد انرا براي نسل امروز نيز جذاب و خواندني مي كند. نمايش عروس داستان زني به نام بتول است كه نتوانسته است صاحب فرزند شود و همسرش معمار اقدام به ازدواج با دختر جواني به نام زهرا مي كند. نويسنده موفق شده است با نمايش فرهنگ حاكم بر جامعه غم و حسرا دو زن از دونسل متفاوت را آنچنان زيبا به هم گره بزند كه زهرا شب عروسي به اتاق بتول پناه مي آوردو صحنه پس از رفتن ميهمانان عروسي باصداي معمار كه زهرا را چندين و چند بار از پشت در قفل شده اتاق بتول صدا مي كند و پاسخي نمي شنود بسته مي شود.  شخصيت هتي نمايش خواهان تغيير نيستند و براي آن تلاشي نمي كنند… و اين بغض است كه گلوي تماشاگر را مي گيرد.

روابط عمومي كانون در انتهاي گزارش خود آشنايي با كليه هنرمندان شركت كننده به خصوص خانمها فريده فرجام و فاطمه گودرزي را افتخاري براي موسسه دانسته و اظهار اميدواري نموده است كه بتواند از ظرفيت هاي مردمي اين هنرمندان در جهت توسعه نيكوكاري و ترغيب مردم به مشاركت در امور خيراستفاده نمايد.

جلسه نقد و بررسي اين نمايشنامه كه جاي خالي هنرمند برجسته آقاي افشين هاشمي به علت مسافرت در آن خالي بود، كه با مديريت خوب و مدبرانه آقاي بهزاد صديقي و مشاركت استاد رفيق نصرتي منتقد و پژوهشگر، سركار خانم فريده فرجام ، سركار خانم فاطمه  گودرزي هنرمند با سابقه تئاتر و سركار خانم دكتر پونه عبدالكريم زاده برگزارگرديد، به عنوان تكميل كننده اين رويداد هنري فرصت ژرف نگري جديدي را براي ببنندگان به وجود اورد كه بي ترديد استاد رفيق نصرتي نقش ويژه اي در آن ايفا نمودند. مشاركت گرم و بدون تكلف نويسنده در اين جلسه و سوال به موقع يكي از حاضرين منشاء آگاهي بيشتر همگان از ديدگاه ها و تجربيات نويسنده موفق اين اثر گرديد.

 در نمايش عروس فاطمه گودرزی، پونه‌عبد‌الکریم‌زاده،فرزان بهنام،سیامک ادیب، محمد رضا رجبی،علی‌رضا قنبرزاده فرید، مهدخت مولایی، شبنم عبداللهی و سحر کاوه نقش‌خوانی نمودند. كانون هموفيلي ايران براي همه هنرمنداني كه در اين برنامه مشاركت نمودند صميمانه آرزوي موفقيت مي نمايد.

دیدگاه خود را بنویسید

سفيران كانون

دکتر کاظمی - سفیر دوستی

دکتر سید غلامرضا کاظمی دینان سفیر دوستی جدید کانون هموفیلی ایران: هیات مدیره کانون هموفیلی ایران ...

دکتر مهدی کریمی – سفیرغذای

سفیرغذای سالم کانون هموفیلی ایران انتخاب شد براساس مصوبه  هیئت مدیره کانون هموفیلی ایران به تاریخ  ...