کانون هموفیلی ایران | خیریه

حامی بیماران هموفیلی

تاریخ انتشار: ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۳

روز جهاني هموفيلي در هرمزگان

آسمان را با تمام خانواده ميهمان جمع خويش نموديم

به گزارش عليرضا رحمانيان مسئول دفتر فعال و كوشاي كانون هموفيلي ايران در استان هرمزگان مراسم روز جهاني هموفيلي در محل سالن فارابی بیمارستان شهید محمدی مورخ 28 فروردین ماه مصادف با روز جهانی هموفیلی توسط دفترکانون هموفیلی ایران نمایندگی استان هرمزگان و همکاری دانشگاه علوم پزشکی برگزار گردید. از جمله شرکت کنندگان در این مراسم معاون محترم درمان دانشگاه علوم پزشکی جناب آقای دکتر حیرانی ،مدیریت درمان دانشگاه علوم پزشکی آقای دکتر غلامرضاجمالی زاده، ، ،جناب آقای دکتر محمدعلی مولوی پزشک هماتولوزیست درمانگربیماران هموفیلی  ،معاون مدیرکل اموراجتماعی استانداری جناب آقای اشترون، سرکار خانم راحله ملایی ریاست شورای شهر بندرعباس به همراه 5 نفر از اعضاء شورای شهر شرکت نموده بودند. تعدادی از یاوران بیماران هموفیل وخیرین استان ،  بیماران هموفیلی و همچنین والدین کودکان هموفیلی از دیگر شرکت کنندگان در این  برنامه بودند.

دراین مراسم ابتدا پس از تلاوت آیاتی از قران مجید و نواخته شدن سرود ملی ایران وصحبت مجری مراسم سرکار خانم ساحلی زادگان مجری توانمند صدا وسیما هرمزگان که این مراسم را هدایت نمودند شروع شد، سپس  مسئول کانون هموفیلی استان ضمن خیر مقدم به حاضرین درمراسم گزارشی از مشکلات فراروی بیماران هموفیل استان را ارایه و از حاضرین خصوصاً یاوران مهربان بیماران و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان که دعوت کانون را پذیرفته و بیماران را مورد محبت قرار داده بودند، تشکر وقدردانی نمودند. جناب آقای دکتر ابطحی ریاست مرکز بیماران خاص ابوریحان  دومين سخنران مراسم بودند كه ضمن تشکر از حضور حاضرین پیرامون خدمات رسانی  دانشگاه علوم پزشکی و چگونگی درمان و داروی بیماران استان مطالبی را به استحضار حاضرین رساندند. ایشان در پایان سخنرانی خود قول دادند که در راستای حمایت همه جانبه از بیماران مساعدت وهمراهی لازم را  در زمینه های مختلف بنمایند.اجرای موسیقی وجنگ شادی توسط انجمن موسیقی استان از دیگر برنامه های این مراسم بود. در این جشن کودکان هموفیلی فارغ از بیماری وموانع آن رویاهای خود را برای آینده نقاشی نموده و کیکی که به مناسبت گرامیداشت این روز و  استقبال از ۵۰ سالگی کانون تهیه شده بود بریدند. استان هرمزگان اولين استاني است كه در 48 سالگي كانون به استقبال 50 سالگي اين موسسه حامي بيماران رفته است. در ميان ميهمانان , شاعركوچكى بنام تینا سالاری که خود بیمار هموفیلی بود حضور داشت كه قطعه شعر با موضوع هموفیلی را تقديم بیماران هموفیلی نمود.

 و اينانند مصاديق مهرورزانى
                                           كه آسمان غبطه مى‌خورد به زمين، 
                                                                                               براي بوسه‌زدن به پاهايشان

و همحنين نقطه‌ى عطف مراسم ويژه برنامه‌ي گراميداشت فعالان اوليه‌ى كانون بود که با اهداى يك لوح سپاس و تقديم چند شاخه گل توسط كودكان هموفيلى از آنان تقدير شد.هم زمان مراسم تحت پوشش خبرى زنده بود كه با مصاحبه‌ى مسئول کانون هموفیلی انجام پذيرفت كه به بيان گزارشى از فعاليت كانون و همچنين شماره حساب و آدرس دفتر براى ارتباط بيشتر مردم با كانون گذشت و این مراسم با همکاری صمیمانه دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و صداوسیما همراه بود که جای بسی تشکر دارد. درانتهاى مراسم جوایزی به بیماران موفق وکودکان توزيع شد و هنگام خداحافظى لبخند رضايت وشادمانى مهمانان خستگى چند هفته تلاش را از روح وجانمان زدود .

ماه بررخسار رخشان نكورفتاران جمع غبطه مي خورد

و ستارگان در تلاش بودند تا فرش قدوم مهر ورزان شوند

اين محفل را اندك حرمتي دانستيم تقديم به همه‌ي آنان كه خورشيد را شرمنده‌ي بخشندگي خويش نمود.                                                                           

1 2 3 4

دیدگاه خود را بنویسید

سفيران كانون

دکتر کاظمی - سفیر دوستی

دکتر سید غلامرضا کاظمی دینان سفیر دوستی جدید کانون هموفیلی ایران: هیات مدیره کانون هموفیلی ایران ...

دکتر مهدی کریمی – سفیرغذای

سفیرغذای سالم کانون هموفیلی ایران انتخاب شد براساس مصوبه  هیئت مدیره کانون هموفیلی ایران به تاریخ  ...