کانون هموفیلی ایران | خیریه

حامی بیماران هموفیلی

تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۲

4

قائم مقام هیات مدیره کانون هموفیلی استان البرز گفت: بیماران هموفیلی استان دو ماه است دارو دریافت نکرده‌اند‌.

سینا منبع جود در گفت‌وگو با خبرنگار دانشجویان ایران(ایسنا)، افزود: بیماران هموفیلی استان همواره با مشکل دسترسی به دارو مواجه بوده‌اند اما این مساله از فروردین ماه به اوج خود رسیده است‌.

وی اظهار کرد: در این دو ماه اخیر به هیچ وجه امکان دسترسی به دارو برای بیماران هموفیلی وجود نداشته و تنها بیمارانی که در استان تهران ‌پرونده داشتند، موفق شدند به طور هفتگی یک یا دو دارو دریافت و تزریق کنند‌.

این مقام مسئول بیان کرد: کمبود فاکتورهای انعقادی برای بیماران هموفیلی سم است و باعث می‌شود با کوچکترین برخورد با سطحی‌، زمین خوردگی و سانحه‌ای کوچک دچار معلولیت شوند.

منبع جود ادامه داد: در گذشته بیماران هموفیلی استان داروهای خود را از بیمارستان شهید رجایی دریافت می‌کردند اما مدتی است مسئولیت این کار به بیمارستان باهنر واگذار شده است‌.

وی افزود: علی رغم استقرار پزشک هموفیلی در این بیمارستان‌، آمار درستی در مورد تعداد داروهای مورد نیاز به وزارت بهداشت ارسال نشده و همین امر باعث شده بیماران بیش از پیش برای دریافت دارو متحمل مشکلات شوند‌.

قائم مقام هیات مدیره کانون هموفیلی استان البرز تصریح کرد: بیماران هموفیلی بیماران خاص هستند که باید داروهای مورد نیاز آن‌ها به موقع و به تعداد کافی به دست آنها برسد‌.

این مسئول اضافه کرد: درست نیست که این بیماران به علت کمبود دارو و ترس از معلولیت بر اثر زمین خوردگی با وقوع اتفاق ناچار به خانه‌نشینی شوند و ارتباط خود را با جامعه قطع کنند‌.

منبع جود گفت: در حال حاضر 80 بیمار هوفیلی در استان وجود دارد که با برنامه ریزی به راحتی می‌توان شرایط دسترسی آنان را به دارو فراهم کرد.

وی در پایان گفت: باید شرایطی فراهم شود که بیماران خاص البرز به جز رنج روحی و جسمی بیماری، لااقل دغدغه تهیه دارو را نداشته باشند.

منبع: http://www.isna.ir/fa/news/92043017993

دیدگاه خود را بنویسید

سفيران كانون

دکتر کاظمی - سفیر دوستی

دکتر سید غلامرضا کاظمی دینان سفیر دوستی جدید کانون هموفیلی ایران: هیات مدیره کانون هموفیلی ایران ...

دکتر مهدی کریمی – سفیرغذای

سفیرغذای سالم کانون هموفیلی ایران انتخاب شد براساس مصوبه  هیئت مدیره کانون هموفیلی ایران به تاریخ  ...