کانون هموفیلی ایران (خیریه)

حامی بیماران هموفیلی ایران

تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۶

در روزهای ۲۷ و ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ دو برنامه از سوی کانون هموفیلی ایران به مناسبت روز جهانی این بیماری برگزار شد.

به گزارش پایگاه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت؛ برنامه آموزشی-علمی این کانون، اولین کارگاه آموزشی ژن‌درمانی در هموفیلی بود که با حضور یک‌صد نفر از متخصصان ژنتیک به زبان انگلیسی در مرکز درمان جامع هموفیلی ایران برگزار شد. مدرسان این کارگاه آموزشی، پروفسور ادوارد تادنهام، رهبر تیم ژن‌درمانی فاکتور ۹، و دکتر آزاده کیا، از لندن بودند.

برنامه دیگر، همایشی در هتل المپیک برای شنیدن صدای زنان و دختران با مشکلات انعقادی با حضور و سخن‌رانی دکتر سید محمدهادی ایازی، معاون اجتماعی وزیر بهداشت، برگزار شد.

اسماعیل جعفری، رییس هیات مدیره کانون هموفیلی ایران، در این همایش رو به دکتر ایازی گفت: امسال شعار سازمان بهداشت جهانی در مبارزه با افسردگی، بیا حرف بزنیم، است. ما سپاس‌گزاریم از وزارت بهداشت که ۴ سال است با تشکل‌ها حرف می‌زند و موجب نشاط فعالیت تشکل‌های غیردولتی حوزه سلامت شده است.

در پایان این برنامه که بخش‌های متعددی داشت، تندیس ۵۰سالگی کانون هموفیلی ایران به معاون اجتماعی وزیر بهداشت، رییس سازمان انتقال خون ایران و دکتر حنطوش‌زاده، کارشناس‌ارشد وزارت بهداشت در حوزه هموفیلی اهدا شد.

گفتنی است دکتر مصطفا جمالی، مدیرکل سازمان‌های مردم‌نهاد معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، و دکتر چراغچی، نماینده تشکل‌های غیردولتی در هیات نظارت، از دیگر مهمانان این برنامه بودند.

دیدگاه خود را بنویسید

سفيران كانون

دکتر کاظمی - سفیر دوستی

دکتر سید غلامرضا کاظمی دینان سفیر دوستی جدید کانون هموفیلی ایران: هیات مدیره کانون هموفیلی ایران ...

دکتر مهدی کریمی – سفیرغذای

سفیرغذای سالم کانون هموفیلی ایران انتخاب شد براساس مصوبه  هیئت مدیره کانون هموفیلی ایران به تاریخ  ...