کانون هموفیلی ایران (خیریه)

حامی بیماران هموفیلی ایران

تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: درمانگاه تخصصی و و فوق‌تخصصی هموفیلی و تالاسمی غرب کشور در مرکز آموزشی و درمانی بعثت همدان برای ارائه خدمات جامع به بیماران راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، سیدحبیب‌الله موسوی‌بهار ظهر امروز در مراسم پنجاهمین سال تأسیس انجمن هموفیلی کشور در همدان اظهار داشت: کانون هموفیلی همدان با همکاری خانواده هموفیلی و تالاسمی برای خدمت‌رسانی مناسب تلاش می‌کنند و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی نیز با استفاده از ظرفیت‌های موجود برای رفع بخشی از مشکلات بیماران اقدام می‌کند.

وی ضمن قدردانی فعالیت شبانه‌روزی متخصصان و پرستاران مرکز آموزشی درمانی بعثت و خیران حوزه سلامت برای رفع مشکلات بیماران هموفیلی بیان کرد: بیماران مبتلا به هموفیلی و تالاسمی هیچ نقشی در ابتلا به این بیماری نداشتند بنابراین توجه به این بیماران بسیار مهم است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان خواستار توجه وزارت بهداشت به حوزه هموفیلی و تالاسمی همانند دیگر بیماری‌ها شد و گفت: در این راستا با مساعدت دانشگاه علوم پزشکی همدان درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی هموفیلی و تالاسمی غرب کشور در مرکز آموزشی و درمانی بعثت همدان راه‌اندازی می‌شود.

وی افزود: سایت نخست درمانگاه تالاسمی و هموفیلی در مرکز آموزشی و درمانی بعثت با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و سایت دوم این درمانگاه نیز در زمین خیریه‌ای در منطقه جولان همدان به منظور ارائه خدمات مختلف از جمله هیدروتراپی و خوابگاه ساخته می‌شود.

موسوی‌بهار با بیان اینکه درمان دردهای مشترک در حوزه سلامت نیاز به همراهی مردم دارد، عنوان کرد: وزارت بهداشت در راستای انجام کارهای تخصصی و فوق تخصصی در سطح اجتماع و عموم معاونت اجتماعی را در این وزارتخانه به صورت مجزا ایجاد کرد و بر این اساس اقدامات خوبی در حوزه سازماندهی و تجمیع سازمان‌های مردم نهاد، اختصاص فضا به سمن‌های سلامت و هدفمند کردن امور انجام شد.

دیدگاه خود را بنویسید

سفيران كانون

دکتر کاظمی - سفیر دوستی

دکتر سید غلامرضا کاظمی دینان سفیر دوستی جدید کانون هموفیلی ایران: هیات مدیره کانون هموفیلی ایران ...

دکتر مهدی کریمی – سفیرغذای

سفیرغذای سالم کانون هموفیلی ایران انتخاب شد براساس مصوبه  هیئت مدیره کانون هموفیلی ایران به تاریخ  ...